Μία αγωνιστική απέμεινε στο Τουρνουά Προπαίδων "Ροδουσάκης Ιωάννης" της Ε.Π.Σ. Χανίων και τα πάντα είναι ανοικτά και στους δύο ομίλους αναφορικά με την κορυφή.

Στον α' όμιλο "συγκατοικούν" στην πρώτη θέση Κισαμικός και Νέοι Χανίων, ενώ ελπίδες για πρωτιά έχει και η πρωταθλήτρια Προπαίδων Ιωνία 2000, που θα "πιάσει" τις δύο ομάδες αν κερδίσει τον Α.Ο, Χανιά, στο εξ' αναβολής παιχνίδι για την 6η αγωνιστική.

Στον β' όμιλο η Δόξα Παχιανών είναι πολύ κοντά στην κατάκτησης του τροπαίου σε αυτόν τον όμιλο, αφού με νίκη στο εξ' αναβολής ματς με τον Ποσειδώνα παίρνει και μαθηματικά την πρωτιά.

Α’ όμιλος
Α.Ο. Χανιά-Πλατανιάς 2-1
Κισαμικός-Πανακρωτηριακός 4-1
Α.Δ.Ν. Κυδωνίας-Νέοι Χανίων 1-3
Ιωνία 2000-Ηρακλής Νερ. 8-1
Δόξα Παχ.-ΙΝΚΑ 1-2

Η βαθμολογία (σε 8 αγώνες)
1.Κισαμικός 19 (25-8)
-.Νέοι Χανίων 19 (39-8)
3.ΙΝΚΑ 17 (22-9)
4.Ιωνία 2000* 16 (38-8)
5.Ακαδημία Νέας Κυδωνίας 15 (16-15)
6.Α.Ο. Χανιά* 13 (11-11)
7.Δόξα Παχιανών 7 (12-28)
8.Ηρακλής Νεροκούρου 3 (6-28)
-.Πλατανιάς 3 (11-39)
10.Πανακρωτηριακός 1 (6-32)

Η επόμενη αγωνιστική (9η-τελευταία)
Σάββατο 26 Μαΐου
Α.Ο. Χανιά-Δόξα Παχ.
Πανακρωτηριακός-ΙΝΚΑ
Νέοι Χανίων-Ιωνία 2000
Πλατανιάς-Ηρακλής Νερ.
Κισαμικός-Α.Δ.Ν. Κυδωνίας

Β’ όμιλος
Ίκαρος Τ.-Ιωνία 2000 7-2
Κρ. Αστέρας-Ποσειδών 0-0
Δόξα Παχ.-Μινώταυρος 10-0
Πανακρωτηριακός-Α.Δ.Ν. Κυδωνίας 0-7
Ρεπό: Άρης Σούδας

Η βαθμολογία
1.Δόξα Παχιανών** 16 (37-7)
2.Άρης Σούδας* 15 (17-11)
-.Κρητικός Αστέρας 15 (25-8)
4.Ακαδημία Νέας Κυδωνίας* 12 (19-9)
5.Ίκαρος Ταυρωνίτη 9 (17-20)
6.Μινώταυρος** 8 (12-18)
7.Ιωνία 2000* (-2) 3 (17-20)
-.Ποσειδών Τσικαλαριών** 3 (4-9)
9.Πανακρωτηριακός** (-2) -2 (4-50)

Η επόμενη αγωνιστική (9η-τελευταία)
Σάββατο 26 Μαΐου 
Ιωνία 2000-Α.Δ.Ν. Κυδωνίας
Μινώταυρος-Άρης Σ.
Ποσειδών Τσικ.-Πανακρωτηριακός
Δόξα Παχ.-Κρ. Αστέρας
Ρεπό: Ίκαρος Ταυρωνίτη

Τα εξ' αναβολής το Σάββατο (19/5)

Το Σάββατο 19 Μαΐου όρισε τα εξ' αναβολής παιχνίδια η Ε.Π.Σ. Χανίων, με την τελευταία αγωνιστική να μεταφέρεται για τις 26/5.

Σάββατο 19 Μαΐου
Νεροκούρου
Α' όμιλος (για την 6η αγωνιστική)
12.30
 Ιωνία 2000-Α.Ο. Χανιά

Β' όμιλος (για την 4η αγωνιστική)
10.00
 Μινώταυρος-Πανακρωτηριακός
11.00 Ποσειδών-Δόξα Παχ.




Λευτέρης Αντωνακάκης