Ένα γκολ του Κυριάκου Παπαδόπουλου στο πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετό για να κερδίσει η Εθνική ομάδα και να κλείσει τα φιλικά με τον καλύτερο τρόπο.

Η δυναμικότητα της Αρμενίας δεν επέτρεψε στο να βγουν καθαρά συμπεράσματα,ωστόσο η απόδοση του πρώτου ημιχρόνου έφερε ικανοποίηση, σε αντίθεση με το δεύτερο μέρος.

Η Εθνική μπορούσε να δώσει μεγαλύτερες διαστάσεις στη νίκη, αλλά Σαμαράς και Κατσουράνης αστόχησαν σε δύο εκτελέσεις πέναλτι.

Στις μέρες που μεσολαβούν μέχρι την έναρξη του μεγάλου τουρνουά ο Σάντος πρέπει να καταλήξει στο σχήμα που θα παρατάξει, αφού ερωτηματικό αποτελούν 3-4 θέσεις.

ΕΛΛΑΔΑ: Σηφάκης, Παπασταθόπουλος (60’ Μάκος), Χολέμπας (60’ Τζαβέλλας), Αβραάμ Παπαδόπουλος, Κυριάκος Παπαδόπουλος, Μανιάτης, Κατσουράνης, Καραγκούνης (46’ Φωτάκης), Σαλπιγγίδης (85’ Μήτρογλου), Φορτούνης (46’ Σαμαράς), Γκέκας (60’ Φετφατζίδης).

Στον πάγκο: Τζόρβας, Μαλεζάς, Λυμπερόπουλος.

ΑΡΜΕΝΙΑ: Μπερεζόφσκι, Αλεξανιάν, Χαϊραπετιάν, Αρζουμαζιάν, Μκογιάν, Μκρτσιαν, Γκαζαριάν, Μκιταριάν, Μοβσισιάν, Μανουτσαριάν, Μάρκος.