Με τον αγώνα απέναντι στον ΟΥΚ Βόλου ξεκινούν την Παρασκευή (6/7) οι υποχρεώσεις του Ναυτικού Ομίλου Χανίων ANEK LINES στην τελική φάση του πανελλήνιου πρωταθλήματος πόλο Εφήβων.
Ο Χανιώτικος Όμιλος θέτει ως στόχο την καλύτερη δυνατή παρουσία στη διοργάνωση, που φτάνει έως την κατάκτηση ενός μεταλλίου, με τον Γιάννη Ζαγουράκη να τονίζει πως οι παίκτες του είναι κατάλληλα προετοιμασμένοι.
"Θεωρώ ότι βρισκόμαστε σε πολύ καλή κατάσταση τόσο αγωνιστικά όσο και ψυχολογικά μετά την προετοιμασία που πραγματοποιήσαμε με το Παλαιό Φάληρο. Διαπιστώσαμε τα κενά που είχαμε στην τακτική μας και πιστεύω ότι εφόσον παρουσιαστούμε συγκεντρωμένοι και σοβαροί, έχουμε τη δυνατότητα να κερδίσουμε ένα μετάλλιο. Το έργο μας θα είναι σίγουρα πολύ δύσκολο γιατί στις τελικές φάσεις ως γνωστόν, όλες οι ομάδες είναι επικίνδυνες", δηλώνει χαρακτηριστικά ο προπονητής του Ν.Ο.Χ.
Εκτός του ΟΥΚ Βόλου, ο Ν.Ο.Χ. θ’ αντιμετωπίσει ακόμα τον Παναθηναϊκό, τον ΠΑΟΚ και τον Πανιώνιο, αγώνες μέσα από τους οποίους θα διεκδικήσει την πρόκρισή του στα ημιτελικά.
Αναλυτικά η αποστολή, είναι η εξής:
Μαρνελάκης, Χατζηιωάννου, Μαζοκοπάκης, Σαρτζετάκης, Κοκονάς, Σολογάνης, Βίσμπας, Ηλιάκης, Μυγιάκης, Παπασηφάκης, Σκουμπάκης, Χατζηδάκης, Σηφοστρατουδάκης, Μπιτσάκης, Δασκαλάκης
 
Και το πλήρες πρόγραμμα:
 
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Ν. ΣΜΥΡΝΗ)
1η Αγωνιστική – Πέμπτη (5/7)
20.30: Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ
21.30: ΟΥΚ Βόλου-Πανιώνιος
 
2η Αγωνιστική – Παρασκευή (6/7)
13.00: Πανιώνιος-Παναθηναϊκός
14.00: Ν.Ο. Χανίων-ΟΥΚ Βόλου
 
3η Αγωνιστική – Παρασκευή (6/7)
20.30: ΠΑΟΚ-Πανιώνιος
21.30: Παναθηναϊκός-Ν.Ο. Χανίων
 
4η Αγωνιστική – Σάββατο (7/7)
12.30: Ν.Ο. Χανίων-ΠΑΟΚ
13.30: ΟΥΚ Βόλου-Παναθηναϊκός
 
5η Αγωνιστική – Σάββατο (7/7)
18.30: Πανιώνιος-Ν.Ο. Χανίων
19.30: ΠΑΟΚ-ΟΥΚ Βόλου
 
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Π. ΦΑΛΗΡΟ)
1η Αγωνιστική – Πέμπτη (5/7)
20.00: Ηρακλής-Χίος
21.30: Βουλιαγμένη-Π. Φάληρο
 
2η Αγωνιστική – Παρασκευή (6/7)
10.00: Π. Φάληρο-Ηρακλής
11.30: Ολυμπιακός-Βουλιαγμένη
 
3η Αγωνιστική – Παρασκευή (6/7)
20.00: Χίος-Π. Φάληρο
21.30: Ηρακλής-Ολυμπιακός
 
4η Αγωνιστική – Σάββατο (7/7)
11.00: Ολυμπιακός-Χίος
12.30: Βουλιαγμένη-Ηρακλής
 
5η Αγωνιστική – Σάββατο (7/7)
18.00: Π. Φάληρο-Ολυμπιακός
19.30: Χίος-Βουλιαγμένη
 
Αγώνες κατάταξης – Κυριακή (8/7) – Κολ. Ν. Σμύρνης
09.00: 1ος Α’ Ομίλου-2ος Β’ Ομίλου
10.00: 4ος Α’ Ομίλου-4ος Β’ Ομίλου (7η-8η θέση)
 
Αγώνες κατάταξης – Κυριακή (8/7) – Κολ. Π. Φαλήρου
09.00: 1ος Β’ Ομίλου-2ος Α’ Ομίλου
10.30: 3ος Α’ Ομίλου-3ος Β’ Ομίλου (5η-6η θέση)
17.30: Μικρός τελικός (3η-4η θέση)
19.00: Μεγάλος τελικός (1η-2η θέση)



nox.gr