Σπουδαία εμφάνιση πραγματοποίησε ο ΟΦΗ νικώντας εκτός έδρας το Αιγάλεω με 89-71 κάνοντας ένα ακόμη βήμα για την άνοδο στην Α2.
Οι Κρητικοί μπήκαν δυνατά, πήραν από την αρχή το προβάδισμα και η λήξη της πρώτης περιόδου τους βρήκε στο +7 (14-21), ενώ στο 2ο δεκάλεπτο η διαφορά πήρε μεγαλύτερες διαστάσεις για να φτάσει τους 19 πόντους (30-49) στο τέλος του ημιχρόνου.
Την ίδια σοβαρότητα επέδειξαν και στο δεύτερο ημίχρονο και μάλιστα βρέθηκαν να προηγούνται και με 25 πόντους στην 3η περίοδο.

Δεκάλεπτα: 14-21, 30-49, 55-69, 71-89

ΑΙΓΑΛΕΩ (Λ. Καλογήρου): Παπούλιας 8, Λαρεντζάκης 3, Παπαδάκης 4, Κατσαντώνης, Μητρόπουλος 17, Λαμπρόπουλος, Συριστρατίδης 16(1), Σωτηρίου 2, Ταφάκης, Χάλαρης, Γκέρος 15, Κούκουρας 6.

ΟΦΗ (Β. Βλάχος): Μπάρδας 9 (2), Ματενίδης 6 (2), Ξενάκης 13 (1), Τσακιρίδης 12 (2), Καραδολάμης 8 (2), Παναγάκης 9 (1), Ψάλτου 9 (1), Μπαλάφας 14, Σκαμνάκης, Σουφλιάς 5, Μούρτος 4.