Καθόλου καλός δεν ήταν ο Πλατανιάς στο φιλικό της Δευτέρας (27/8) με τον Κισσαμικό.
Οι \”ερυθρόλευκοι\” σε ματς που έγινε στο Μάλεμε αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1, προβληματίζοντας με την εμφάνισή τους.
Ο Γιάννης Χατζηνικολάου χρησιμοποίησε όσους δεν συμμετείχαν στον αγώνα της πρεμιέρας της Super League με τον ΠΑΣ, αλλά και τους Μαρτσάκη και Μιρτσέτα, που είχαν μπει αλλαγή στις καθυστερήσεις.
Ο Σέρβος χαφ ήταν αυτός που με φάουλ στο 75\’ ισοφάρισε το γκολ του Δαμανάκη, με το οποίο ο Κισσαμικός είχε προηγηθεί.
Αμφότερες οι ομάδες δοκίμασαν από έναν παίκτη, αφού ο πρώην χαφ του ΑΟΧ Γιάννης Βαρουξάκης έπαιξε ένα ημίχρονο με τον Πλατανιά, ενώ ο σύλλογος του Καστελίου \”τσέκαρε\” τον Ιάκωβο Καζέλη της ΑΕΚ Χανίων.
Πλατανιάς: Λαζαρίδης, Παληγεώργος, Ντόε, Δημήτρης, Κουρτεσιώτης (46\’ Βαρουξάκης), Δέντσας, Αρότσα, Μιρτσέτα, Μαρτσάκης (46\’ Σαμπέδρο), Τσοντάκης (46\’ Γιακουμάκης), Δράμι.
Κισσαμικός: Βλαχάκης, Ντεντάκης, Μουρκάκης, Ζαχ. Κομπογεννητάκης, Κουλάκης, Σταυρακάκης, Μπαγλατζής, Χατζηλιόντας, Τσεσμελής, Παπαθανασίου, Δρακάκης.
Στο β\’ έπαιξαν και οι Συροκάκης, Καζέλης, Παπακαστρήσιος, Δαμανάκης, Γαλανάκης, Σουχλάκης, Περαθωράκης, Τουλουπάκης, Λ. Κομπογεννητάκης, Σεϊτανίδης.