Ο Καλογερόπουλος από την Αθήνα και ο Λαμπρόπουλος από την Ηλεία θα διευθύνουν τα παιχνίδια ΟΦΗ και Πλατανιά.


Ο Καλογερόπουλος θα έχει βοηθούς την Κυριακή  στο «Κλεάνθης Βικελίδης» τους Δημήτριο Γκάγκα (Λάρισας) - Ιωάννη Σίπκα (Πέλλας).

Τέταρτος διαιτητής θα είναι ο Γεράσιμος Ντίτσος (Πρέβεζας) και παρατηρητής διαιτησίας ο Γεώργιος Μπίκας (Χαλκιδικής).

Ο Λαμπρόπουλος θα έχει επόπτες το Σάββατο στο Παγκρήτιο Στάδιο τους Φλώριο Ελευθερίου (Αθηνών) - Χρυσούλα Κουρομπύλια (Καρδίτσας).

Τέταρτος διαιτητής θα είναι ο Ανδρέας Παππάς (Αθηνών) και παρατηρητής διαιτησίας ο Ιωάννης Σπυρόπουλος (Φθιώτιδας).

Οι ρέφερι όλων των αναμετρήσεων

Αναλυτικά οι διαιτητές σε όλα τα ματς της 2ης αγωνιστικής στη Super League:

Παρασκευή (31/8)

Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα (21:30)

Διαιτητής: Σιδηρόπουλος Αναστάσιος (Δωδεκανήσου)
Βοηθοί: Ευθυμιάδης Δαμιανός (Πιερίας), Φραγκιαδάκης Λεωνίδας (Δωδεκανήσου)
4ος διαιτητής: Δελφάκης Ιωάννης (Αρκαδίας)
Παρατηρητής: Μαζαράκης Γεράσιμος (Κεφαλληνίας)

Σάββατο (01/09)

Βέροια-Πανιώνιος (18:15)

Διαιτητής: Γιάχος Αθανάσιος (Χίου)
Βοηθοί: Σαραϊδάρης Δημήτριος (Μακεδονίας), Ποντίκης Κωνσταντίνος (Πρέβεζας)
4ος διαιτητής: Στυλιάρας Δημήτριος (Αιτωλοακαρνανίας)
Παρατηρητής: Γκαϊτατζής Θεόδωρος (Δράμας)

Πλατανιάς-Πανθρακικός (18:15)

Διαιτητής: Λαμπρόπουλος Μάριος (Ηλείας)
Βοηθοί: Ελευθερίου Φλώριος (Αθηνών), Κουρομπύλια Χρυσούλα (Καρδίτσας)
4ος διαιτητής: Παππάς Ανδρέας (Αθηνών)
Παρατηρητής: Σπυρόπουλος Ιωάννης (Φθιώτιδας)

SKODA Ξάνθη-ΑΕΚ (20:30)

Διαιτητής: Δασκαλόπουλος Γεώργιος (Κορινθίας)
Βοηθοί: Καρσιώτης Μιχαήλ (Κορινθίας), Δημητριάδης Ιορδάνης (Καστοριάς)
4ος διαιτητής: Ιωαννίδης Κωνσταντίνος (Αργολίδας)
Παρατηρητής: Σίπκας Αντώνιος (Φλώρινας)

Κυριακή (02/09)

Άρης-ΟΦΗ (18:15)

Διαιτητής: Καλογερόπουλος Χαράλαμπος (Αθηνών)
Βοηθοί: Γκάγκας Δημήτριος (Λάρισας), Σίπκας Ιωάννης (Πέλλας)
4ος διαιτητής: Ντίτσος Γεράσιμος (Πρέβεζας)
Παρατηρητής: Μπίκας Γεώργιος (Χαλκιδικής)

Αστέρας Τρίπολης-Κέρκυρα (18:15)

Διαιτητής: Μαντάκης Στέφανος (Ημαθίας)
Βοηθοί: Γεωργιάδης Γεώργιος (Κοζάνης), Κούλα Χασάν (Μακεδονίας)
4ος διαιτητής: Ζαχαριάδης Πραξιτέλης (Μακεδονίας)
Παρατηρητής: Γιαννόπουλος Γεώργιος (Αθηνών)

Ολυμπιακός-Λεβαδειακός (20:30)

Διαιτητής: Δημητρόπουλος Αλέξανδρος (Φθιώτιδας)
Βοηθοί: Γουργιώτης Σπυρίδων (Φθιώτιδας), Σταυρουλάκης Γεώργιος (Ρεθύμνου)
4ος διαιτητής: Θάνος Δημήτριος (Γρεβενών)
Παρατηρητής: Μπέγκος Δημήτριος (Αργολίδας)

Δευτέρα (03/09)

Ατρόμητος-ΠΑΟΚ (20:30)

Διαιτητής: Τριτσώνης Σταύρος (Αθηνών)
Βοηθοί: Ακρίβος Χρήστος (:Αθηνών), Καρατζίκας Αντώνιος (Αθηνών)
4ος διαιτητής: Αρετόπουλος Αλέξανδρος (Τρικάλων)
Παρατηρητής: Καρατζάς Χαράλαμπος (Εύβοιας)