Δύο πολύτιμους βαθμούς \”πέταξε\” ο ΟΑΚΑ ο Παναθηναϊκός, που αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τον ΠΑΣ Γιάννινα, στο ματς το οποίο άνοιξε την \”αυλαία\” της 2ης αγωνιστικής της Super League.
Οι \”πράσινοι\” άνοιξαν το σκορ στο 28\’ με εξαιρετικό γκολ του Βελάσκες, αλλά ο \”Άγιαξ της Ηπείρου\” ισοφάρισε με ακόμα πιο όμορφο γκολ από τον Ντε Βισέντι στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.
Στο 52\’ ο διαιτητής Σιδηρόπουλος απέβαλε τον Κατσουράνη, ενώ στη συνέχεια ο Πετρόπουλος έχασε μοναδικές ευκαιρίες για να πετύχει το γκολ της νίκης για το συγκρότημα του Ζεσουάλδο Φερέιρα.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Καρνέζης, Σεϊταρίδης (73’ Πετρόπουλος), Σπυρόπουλος, Βελάσκες, Πίντο, Κατσουράνης, Βιτόλο, Μπαρμπαρούσης (56’ Ζέκα), Σισοκό, Φορναρόλι, Τοτσέ (61’ Μαυρίας).
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Φεγκρούς, Λίλα, Πάντος, Μιχαήλ, Πατσατσόγλου, Τζημόπουλος (16’ Κολοβέτσιος), Ίλιτς, Ντε Βινσέντι (77’ Τζάνης), Βίλα, Γεωργίου, Τσουκάλας.