Το ντεμαράζ παραμονής του Παγχανιακού με τον Γιάννη Λαμπαρδάκη στον πάγκο του συνεχίζεται αφού ήρθε ακόμα μια νίκη με αντίπαλο αυτήν τη φορά τους Νέους Χανίων. Η ιστορική ομάδα της Νέας Χώρας με γκολ του Παρασκευά πήρε τη σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 1-0 και ανέβηκε κι άλλο στην βαθμολογία της Β' ΕΠΣΧ.

 

Με αυτή τη νίκη ο Παγχανιακός έχει φτάσει τους 20 με τον Γιάννη Λαμπαρδάκη στον πάγκο (ανέλαβε την ομάδα με -1 βαθμό) και έχει θέσει τις βάσεις για την παραμονή στην κατηγορία. Το πρωί της Κυριακής στις Μουρνιές το γκολ του Παρασκευά στο 56' με κεφαλιά μετά το φάουλ του Φαντάκη ήταν αυτό που έκρινε το παιχνίδι υπέρ των φιλοξενούμενων που είχαν ακόμα δοκάρι σε φάουλ του Κόσεκ (55') και ευκαιρίες με τον σκόρερ στο 77' και στο 85' και τον Χρυσό στο 91'. Απο την άλλη οι Νέοι απείλησαν με τους Μουτσάνγκι (26'), Σκουμπάκη (38'), Κουτουλάκη (65') και Κοκάκη (66') ενώ ολοκλήρωσαν με δέκα τον αγώνα λόγω της 2ης κίτρινης μέσα σε λίγα λεπτά που δέχτηκε ο Βοζινάκης στο 83' απο τον διαιτητή της αναμέτρησης Μπερτάκη (Μαραγκουδάκης - Μαραγκάκης).

 

 

Στα άλλα πρωινά παιχνίδια της Κυριακής ο Ελ. Βενιζέλος με την δεύτερη σερί νίκη του με 3-0 επί του Ίκαρου Ταυρωνίτη έμεινε μόνος 4ος ενώ ο Απόλλων πήρε σημαντικό "τρίποντο" με το ίδιο σκορ επί της Ε.Θ.Κ. Τέλος ισόπαλο χωρίς γκολ (0-0) έληξε το ματς Ν. Αστέρας - ΙΝΚΑ.

 

19η αγωνιστική

Σάββατο 19 Μαρτίου


 

Διαγόρας – Ροδωπού 0-2

 

 

Κυριακή 20 Μαρτίου (10.30)

 

Ελ. Βενιζέλος – Ίκαρος Τ. 3-0

 

 

Νέος Αστέρας – ΙΝΚΑ 0-0

 

 

Απόλλων – Ε.Θ.Κ 3-0

 

 

Νέοι Χανίων – Παγχανιακός 3-0

 

 

Κυριακή 20 Μαρτίου (15.00)

 

Πλάτανος – Δάφνη στον Πλάτανο

Ανεζάκης (Φανιουδάκης – Πετενάτος)

 

 

Χάλης – Τιτάν στον Αλικιανό

Μιχελάκης (Μηλιώνης – Γκούφας)

 

 

 

Σφακιά – Άμιλλα στο Φραγκοκάστελο

Δημοβασίλης (Βραχνάκη – Χαροκοπάκης)

 

 

Η βαθμολογία (σε 19 αγώνες) 

1. ΡΟΔΩΠΟΥ 48


2. ΤΙΤΑΝ* 42


3. ΑΜΙΛΛΑ* 39

4. ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 35

5. ΝΕΟΙ ΧΑΝΙΩΝ 32

6. ΠΛΑΤΑΝΟΣ* 31

7. ΧΑΛΗΣ* 29

8. ΙΚΑΡΟΣ Τ. 24

9. ΔΙΑΓΟΡΑΣ 22

10. Ε.Θ.Κ. 20

11. ΑΠΟΛΛΩΝ 19

12. ΠΑΓΧΑΝΙΑΚΟΣ(-4) 19

13. Ν. ΑΣΤΕΡΑΣ 19

14. ΔΑΦΝΗ* 16

15. ΙΝΚΑ 15

16. ΣΦΑΚΙΑ 6

 

Επόμενη Αγωνιστική

 

ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ ΠΛΑΤΑΝΟΣ


ΔΑΦΝΗ                 ΧΑΛΗΣ

ΙΚΑΡΟΣ Τ.            Ν. ΑΣΤΕΡΑΣ

ΤΙΤΑΝ                    ΑΠΟΛΛΩΝ

ΙΝΚΑ                     ΔΙΑΓΟΡΑΣ

Ε.Θ.Κ.                    ΣΦΑΚΙΑ

ΡΟΔΩΠΟΥ         ΝΕΟΙ ΧΑΝΙΩΝ

ΠΑΓΧΑΝΙΑΚΟΣ     ΑΜΙΛΛΑ