Στις 21 Οκτωβρίου θα ξεκινήσει το πρωτάθλημα της Football League 2, με την Κρήτη να εκπροσωπείται με τρεις ομάδες στον νότιο όμιλο.

Στην πρεμιέρα ο Α.Ο. Χανιά αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Προοδευτική, ο Ρούβας στο Μενίδι τον Αχαρναϊκό, ενώ η Επισκοπή θα έχει ρεπό.

Την 5η αγωνιστική υπάρχει το πρώτο κρητικό ντέρμπι ανάμεσα σε ΑΟΧ και Επισκοπή, την 8η η ρεθυμνιώτικη ομάδα θα υποδεχθεί τον Ρούβα και την 11η η ομάδα της Γέργερης θα φιλοξενήσει τον Α.Ο. Χανιά.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:
1η αγωνιστική   14η αγωνιστική
(21/10/2012)       (10/2/2013)
Αχαρναϊκός - Ρούβας

Πανηλειακός - Καλαμάτα

Αστέρας Μαγούλας - Παναιγιάλειος

Γλυφάδα - Φωστήρας

Εθνικός Αστέρας - Κόρινθος

Προοδευτική - Α.Ο. Χανιά

ΡΕΠΟ: Επισκοπή

2η αγωνιστική   15η αγωνιστική
(4/11/2012)         (17/2/2013)
Επισκοπή - Αχαρναϊκός

Ρούβας - Πανηλειακός

Καλαμάτα - Γλυφάδα

Παναιγιάλειος - Εθνικός Αστέρας

Φωστήρας - Προοδευτική

Κόρινθος - Α.Ο. Χανιά

ΡΕΠΟ: Αστέρας Μαγούλας

3η αγωνιστική   16η αγωνιστική
(11/11/2012)       (24/2/2013)
Αχαρναϊκός - Πανηλειακός

Αστέρας Μαγούλας - Επισκοπή

Γλυφάδα - Ρούβας

Προοδευτική - Καλαμάτα

Α.Ο. Χανιά - Παναιγιάλειος

Κόρινθος - Φωστήρας

ΡΕΠΟ: Εθνικός Αστέρας

4η αγωνιστική   17η αγωνιστική
(18/11/2012)       (3/3/2013)
Αστέρας Μαγούλας - Αχαρναϊκός

Πανηλειακός - Γλυφάδα

Επισκοπή - Εθνικός Αστέρας

Ρούβας - Προοδευτική

Καλαμάτα - Κόρινθος

Παναιγιάλειος - Φωστήρας

ΡΕΠΟ: Α.Ο. Χανιά

5η αγωνιστική   18η αγωνιστική
(25/11/2012)       (10/3/2013)
Αχαρναϊκός - Γλυφάδα

Εθνικός Αστέρας - Αστέρας Μαγούλας

Προοδευτική - Πανηλειακός

Α.Ο. Χανιά - Επισκοπή

Κόρινθος - Ρούβας

Παναιγιάλειος - Καλαμάτα

ΡΕΠΟ: Φωστήρας

6η αγωνιστική   19η αγωνιστική
(2/12/2012)         (17/3/2013)
Εθνικός Αστέρας - Αχαρναϊκός

Γλυφάδα - Προοδευτική

Αστέρας Μαγούλας - Α.Ο. Χανιά

Πανηλειακός - Κόρινθος

Επισκοπή - Φωστήρας

Ρούβας - Παναιγιάλειος

ΡΕΠΟ: Καλαμάτα

7η αγωνιστική   20ή αγωνιστική
(9/12/2012)        (24/3/2013)
Αχαρναϊκός - Προοδευτική

Α.Ο. Χανιά - Εθνικός Αστέρας

Κόρινθος - Γλυφάδα

Φωστήρας - Αστέρας Μαγούλας

Παναιγιάλειος - Πανηλειακός

Καλαμάτα - Επισκοπή

ΡΕΠΟ: Ρούβας

8η αγωνιστική   21η αγωνιστική
(16/12/2012)       (31/3/2013)
Α.Ο. Χανιά - Αχαρναϊκός

Προοδευτική - Κόρινθος

Εθνικός Αστέρας - Φωστήρας

Γλυφάδα - Παναιγιάλειος

Αστέρας Μαγούλας - Καλαμάτα

Επισκοπή - Ρούβας

ΡΕΠΟ: Πανηλειακός

9η αγωνιστική   22η αγωνιστική
(23/12/2012)       (7/4/2013)
Αχαρναϊκός - Κόρινθος

Φωστήρας - Α.Ο. Χανιά

Παναιγιάλειος - Προοδευτική

Καλαμάτα - Εθνικός Αστέρας

Ρούβας - Αστέρας Μαγούλας

Πανηλειακός - Επισκοπή

ΡΕΠΟ: Γλυφάδα

10η αγωνιστική   23η αγωνιστική
(13/1/2013)          (14/4/2013)
Φωστήρας - Αχαρναϊκός

Κόρινθος - Παναιγιάλειος

Α.Ο. Χανιά - Καλαμάτα

Εθνικός Αστέρας - Ρούβας

Γλυφάδα - Επισκοπή

Αστέρας Μαγούλας - Πανηλειακός

ΡΕΠΟ: Προοδευτική

11η αγωνιστική   24η αγωνιστική
(20/1/2013)          (21/4/2013)
Αχαρναϊκός - Παναιγιάλειος

Καλαμάτα - Φωστήρας

Ρούβας - Α.Ο. Χανιά

Επισκοπή - Προοδευτική

Πανηλειακός - Εθνικός Αστέρας

Γλυφάδα - Αστέρας Μαγούλας

ΡΕΠΟ: Κόρινθος

12η αγωνιστική   25η αγωνιστική
(27/1/2013)          (28/4/2013)
Καλαμάτα - Αχαρναϊκός

Φωστήρας - Ρούβας

Κόρινθος - Επισκοπή

Α.Ο. Χανιά - Πανηλειακός

Προοδευτική - Αστέρας Μαγούλας

Εθνικός Αστέρας - Γλυφάδα

ΡΕΠΟ: Παναιγιάλειος

13η αγωνιστική   26η αγωνιστική
(3/2/2013)            (12/5/2013)
Ρούβας - Καλαμάτα

Επισκοπή - Παναιγιάλειος

Πανηλειακός - Φωστήρας

Αστέρας Μαγούλας - Κόρινθος

Γλυφάδα - Α.Ο. Χανιά

Προοδευτική - Εθνικός Αστέρας

ΡΕΠΟ: Αχαρναϊκός



Λευτέρης Αντωνακάκης