Επηρεασμένος σαφώς από την διακοπή τριών εβδομάδων από τις αγωνιστικές υποχρεώσεις ο Κύδων δεν κατάφερε να πάρει θετικό αποτέλεσμα στα Βριλήσσια γνωρίζοντας την ήττα με 29-23 από την αθηναϊκή ομάδα για την 19η αγωνιστική της Α1 Χάντμπολ Ανδρών. Τα βλέματα πλέον στρέφονται στον αγώνα της Τετάρτης στο Άργος όπου η χανιώτικη ομάδα θα δώσει το εξ\’ αναβολής ματς για την 17η αγωνιστική με τον τοπικό Διομήδη ενώ το επιβαρυμένο πρόγραμμα περιλαμβάνει και τον αγώνα του επόμενου Σαββάτου με τον Πανελλήνιο στα Χανιά.

Ο Κύδων στο παιχνίδι με τα Βριλήσσια είχε το προβάδισμα μέχρι το 17\’ αλλά στη συνέχεια δεν κατάφερε να το διατηρήσει με αποτέλεσμα το ημίχρονο να βρει μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους με 14-10.

Τα Βριλήσσια απλοποίησαν τα πράγματα στο δεύτερο ημίχρονο όπου ανέβασαν την διαφορά και εκμεταλλευόμενοι την αγωνιστική κάθοδο του Κύδωνα κατάφεραν να φτάσουν στην τελική επικράτηση με το 29-23 να είναι το σκορ που αναγράφτηκε στον φωτεινό πίνακα μετά τη λήξη του παιχνιδιού.

Τα δεκάλεπτα: 3-6, 8-8, 14-10 (ημιχρ.) 19-13, 22-17, 29-23

Διαιτητές: Βήτας-Σκλαβενίτης.

Δίλεπτα: 3-5

Πέναλτι: 1/4-3/3

Κόκκινη: 42:51 Αδαμίδης (επικίνδυνο παιχνίδι, δεν κρατήθηκε δελτίο).

Βριλήσσια: Βαμβακάς Π., Τσικογιαννόπουλος 1, Βαμβακάς Λ. 4, Πέρρος 4, Γαλάνης 1, Λιάλιος 3, Ντράσα, Χελιώτης, Κλέωπας 2, Μπάρμπας, Κάιγκανιτς 7, Παπαδόπουλος 6, Κατσίκης 1, Τσιλιμπάρης.

Κύδων: Μπιτσάκης, Ρηγάτος, Καμαριανάκης, Σπυρλιδάκης, Τσαβδάρης, Στεφ. Κοκολοδημητράκης 5 γκολ, Ξανθουδάκης 5, Φίλιτς 6, Φαλτσέτας, Ν. Κοκολοδημητράκης 2, Τζόρτζεβιτς 3, Αδαμίδης 2.