Πολύ καλή απόδοση είχε ο ΟΦΗ στο φιλικό με τον Ρούβα, καθώς επικράτησε 3-0. Οι παίκτες βρίσκονται σε πολύ καλή κατάσταση, με τον Σαρ να αφήνει πολύ καλές εντυπώσεις.

Το 1-0 για τον ΟΦΗ σημείωσε στο 6\’ ο Βερόν ενώ ενώ στο 16’ ο Παπάζογλου με διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, λόγω των πολλών αλλαγών, αλλά ο Ροβύθης μετά από ατομική προσπάθεια στο 84’ διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Οι φάσεις του αγώνα:

6΄ Γκολ για τον ΟΦΗ.Μετά από κεφαλιά του Παπάζογλου ο Ματίας Βερόν με εναέριο σουτ στην κίνηση άνοιξε το σκορ.

16΄ Γκολ για τον ΟΦΗ με τον Παπάζογλου.

24΄Πολύ ωραίος συνδυασμός Βιτώρου-Κουτσιανικούλη, το πλασέ του πρώτου σταμάτησε στο δοκάρι.

25΄ Φοβερό σουτ του Βιτώρου από τα 30 μέτρα, έδιωξε σε κόρνερ ο Χριστοδουλάκης.

54΄ Ο Καπουράνης βρήκε ωραία τον Περογαμβράκη, αυτός έκανε το σουτ, έδιωξε σε κόρνερ ο Χριστοδουλάκης.

63΄ Σουτ του Κουρδακη απέκρουσε ο Χριστοδουλάκης, στην συνέχεια ο Καπουράνης σκόραρε, όμως από θέση οφσάιτ.