Ο Γιώργος Φουκάκης από το Ηράκλειο ορίστηκε να διευθύνει την αναμέτρηση της α' φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος ανάμεσα σε Α.Ο. Χανιά και Φωκικό, που θα γίνει στα Περιβόλια (24/10).


Ο Μουρτζάκης από το Ηράκλειο θα "σφυρίξει" στο Επισκοπή-Βύζας, ο Σημαιάκης (Χαλκιδικής) στο Ακαδημία Πλαταμώνα-Εργοτέλης και ο Μπινιχάκης από το Λασίθι στο Ρούβας-Εθνικός Γαζώρου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές:

Τετάρτη 24/10

Οδυσσέας Κορδελιού – Δόξα Δράμας (14:30, Δημ. Στάδιο Κορδελιού)
Σελεμίδης (Πέλλας), Σίπκας, Μιχαλόγλου (Πέλλας)

Κασσιόπη - Αναγέννηση Γιαννιτσών (14:30, Γηπ. Θυναλείου Αχαράβης)
Κατσικογιάννης (Ηπείρου), Γεωργάρας (Άρτας), Τίκας (Ηπείρου)

Προοδευτική – Ηρακλής (15:00, Δημ. Γυμν. Νίκαιας)
Χατζής (Δυτ. Αττικής), Αργυρός (Αθηνών), Κασσαβέτης (Δυτ. Αττικής)

Αναγέννηση Καρδίτσας - Ηρακλής Ψαχνών (14:30, Δημ. Στάδιο Καρδίτσας)
Μπλούνας (Φθιώτιδας), Δουδούμης, Δόσκορης (Φθιώτιδας)

Α.Ο. Χανιά – Φωκικός (14:30, Δημ. Περιβολίων)
Φουκάκης (Ηρακλείου), Κουράκης, Τρουλινός (Ηρακλείου)

Καλαμάτα – Θρασύβουλος (14:30, Δημ. Στάδιο Παραλίας)
Παναγιωτόπουλος (Αιτ/νίας), Ζυγούρης, Πυλαρινός (Αιτ/νίας)

Επισκοπή - Βύζας Μεγάρων (14:30, Δημ. Στάδιο Επισκοπής)
Μουρτζάκης (Ηρακλείου), Νικολακάκης (Ηρακλείου), Μαρνέζος (Χανίων)

Παναιγιάλειος – Παναιτωλικός (14:30, Δημ. Στάδιο Αιγίου)
Μπλάνας (Μεσσηνίας), Λάμιας, Σερεμέτης (Μεσσηνίας)

Εθνικός Αστέρας – ΑΕΛ Καλλονής (15:00, Δημ. Στάδιο Καισαριανής)
Ανδρονικίδης (Πειραιά), Μπετσόγλου, Κωνσταντόπουλος (Κορινθίας)

Τηλυκράτης – Καβάλα (14:30, Δημ. Στάδιο Πρέβεζας)
Μπαλατσούκας (Ηπείρου), Πασχάλης, Καραλής (Ηπείρου)

Πανηλειακός – Παναχαϊκή (18:00, Δημ.Πύργου)
Ρατσιάτος (Αργολίδας), Νενεκούμης, Καραγεώργος (Αργολίδας)

Βατανιακός – Νίκη Βόλου (14:30 – Γηπ. Βατανιακού)
Μάστακας (Μακεδονίας), Πατσιάς, Περικλείδης (Μακεδονίας)

Αιγινιακός – Εργοτέλης (14:30 – Δημ. Αιγινίου Γ. Παραλυκίδης)
Σημαιάκης (Χαλκιδικής), Κελάζογλου, Γούτας (Χαλκιδικής)

Εθν. Σιδηροκάστρου – Αν. Επανομής (13:30 – Δημ. Σιδηροκάστρου)
Κιοτζένης (Καβάλας), Καραβασίλης, Λαζρής (Καβάλας)

Αστέρας Μαγούλας – Ολυμπιακός Βόλου (14:30, Δημ. Στάδιο Ελευσίνας)
Σφακιανάκης (Αθηνών), Δόσης, Κουτσόγιαννος (Αθηνών)

Φωστήρας – Ζάκυνθος (14:30, Δημ. Ταύρου)
Τσαμούρης (Πειραιά), Χαλβατζάκος, Γεωργακόπουλος (Πειραιά)

Πέμπτη 25/10

Ρούβας – Εθνικός Γαζώρου (14:30, Δημ. Γεργέρης)
Μπινιχάκης (Λασιθίου), Βλάσσης (Λασιθίου), Κοκμότης (Ρεθύμνου)

Αχαρναϊκός – ΑΕΛ (14:30, Δημ. Στάδιο Αχαρνών)
Παπαγεωργίου (Αθηνών), Νακόπουλος, Νικολαδός (Αθηνών)

Κόρινθος – Απόλλων Σμύρνης (16:00, Γηπ. Συνοικισμού Κορίνθου)
Βρακάς (Εύβοιας), Λιανός (Βοιωτίας), Κουρέντας (Τρικάλων)

Γλυφάδα – Πανσερραϊκός (16:45, Ολ. Εγκατ. Ελληνικού)
Κάμπαξης (Εύβοιας), Καμπούρης, Πασχαλίδης (Εύβοιας)

Δόξα Κρανούλας – Πιερικός (14:30, Γηπ. Κρανούλας)
Πουλημάς (Κέρκυρας), Στόικος (Κέρκυρας), Ρίγκος (Γρεβενών)

Απόλλων Καλαμαριάς – Καλλιθέα (17:30, Στάδιο Καλαμαριάς)
Καραντώνης (Ημαθίας), Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας), Πολυμενίδης (Σερρών)

Τύρναβος – Οικονόμος Τσαριτσάνης (14:30, Δημ. Τυρνάβου)
Παπαργυρίου (Πιερίας), Κύφος, Καραμπούλας (Πιερίας)


Λευτέρης Αντωνακάκης