Δεν ανέδειξε νικητή η "μονομαχία" μεταξύ των ομάδων που είχαν μέχρι και πριν τη σέντρα της 3ης αγωνιστικής το απόλυτο στον 1ο όμιλο της Α' ΕΠΣΧ.

Ηρακλής και Ιωνία 2000 αναδείχθηκαν ισόπαλοι στα Νεροκούρου με 1-1 με τον Μπάτζιο στο 60' να δίνει προβάδισμα στους γηπεδούχους και τον Σταθάκη να ισοφαρίζει δύο λεπτά αργότερα.

Δεύτερη σερί νίκη για τον Άρη Σούδας, που "έπιασε" στην κορυφή του ομίλου Ιωνία 2000 και Ηρακλή μετά το 3-1 κόντρα στον Κρ. Αστέρα.

Ο Θάνος στο 18' άνοιξε το σκορ για να ισοφαρίσει με πέναλτι ο Κοκάκης στο 65' (4ο γκολ του στο πρωτάθλημα). Στο 74' ο διαιτητής Καλφάκης καταλόγισε πέναλτι για μαρκάρισμα του Καραβοκύρη στον Κ. Κουράκη και ο τελευταίος, που είχε μπει ως αλλαγή, σημείωσε το 2-1, με τους φιλοξενούμενους να έχουν έντονα παράπονα για την απόφαση και να υποστηρίζουν ότι υπήρξε επιθετικό φάουλ. Τη νίκη των γηπεδούχων "κλείδωσε" ο Αράπη με το πρώτο του γκολ μετά την επιστροφή του στην ομάδα.

Στο Βάμο το γρήγορο γκολ του Γουνάκη (18') χάρισε τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη στον Ακρίτα, ενώ "σεφτέ" στα "τρίποντα" έκανε ο Πανακρωτηριακός στον Πλατανιά με 4-1 απέναντι στον Αστέρα Μανολιόπουλου.

Ο Αδαμόπουλος με δύο γκολ (25' και 32') και ο Μεσαρχάκης με το τέταρτο προσωπικό του στο πρωτάθλημα (37') απλοποίησαν τα πράγματα από το ημίχρονο για τους φιλοξενούμενους με τον Ράντεβ να μειώνει στο 40'. Το τελικό 1-4 διαμόρφωσε στο 72' ο Ι. Καλλέργης.