Την πρώτη του νίκη πανηγύρισε στην φετινή Α1 το Ρέθυμνο Aegean.
Οι παίκτες του Στέργιου Κουφού συνδύασαν το θέαμα με την ουσία απέναντι στον Άρη και με άνεση έφτασαν στο πρώτο ροζ φύλλο της σεζόν με 68-50.
Από το ημίχρονο κιόλας ο ΑΓΟΡ είχε βάλει τις βάσεις για την επικράτηση, με το σκορ στο 30\’ να φτάνει στους 29 πόντους διαφορά (60-31).
Στο τελευταίο δεκάλεπτο έπεσαν οι… στροφές από τους γηπεδούχους, με τον Άρη να μειώνει την έκταση της ήττας του.
Τα δεκάλεπτα: 22-11, 43-22, 60-31, 68-50

ΡΕΘΥΜΝΟ  AEGEAN (Στέργιος Κουφός): Καλλινικίδης 2, Ουάιτ, Αγγελόπουλος 5 (1), Τσαρουχάς, Τσόχλας 2, Ντούβνιακ 19 (3), Κόμματος 6 (2), Κάρτερ 14 (1), Λάτοβιτς 11 (3), Πέτγουεϊ 7 (1), Δουλγεράκης, Σιζόπουλος 2.

ΑΡΗΣ (Βαγγέλης Αλεξανδρής): Πάσαλιτς 10 (2), Πελεκάνος 10, Ασημακόπουλος 9 (1), Καραποστόλου 2, Χαρίσης, Μποχωρίδης 8, Σαρικόπουλος 7, Βεργίνης 2, Δήμας 2, Τσακαλέρης.