Με μεγάλο θριαμβευτή το Ν.Ο. Χανίων ολοκληρώθηκε το Χειμερινό πρωτάθλημα τεχνικής κολύμβησης Νοτίου Ελλάδας στο κολυμβητήριο «Πέτρος Καπαγέρωφ» του Πειραιά. Ο χανιώτικος Όμιλος με 542 βαθμούς κατέκτησε το πρωτάθλημα αφήνοντας πίσω του μεγάλη διαφορά το δεύτερο Περιστέρι που συγκέντρωσε  353, 3 βαθμούς.

 

Πέρα από τα ατομικά αγωνίσματα που κυριάρχησαν οι αθλητές και οι αθλήτριες του Ν.Ο.Χ η υπεροχή ήταν καθολική και στις σκυταλοδρομίες όπου κατακτήθηκε 10 φορές η 1η θέση σε 14 συνολικά κούρσες, δείγμα της κλάσης και της σκληρής δουλειάς του Ναυτικού Ομίλου Χανίων και της διαφοράς που έχει από τις άλλες ομάδες.

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

 

1500μ. επιφάνεια κορασίδων

1η θέση: Κωνσταντίνα Καλογεροπούλου-14.41.37

 

 

50μ. άπνοη ανδρών

3η θέση: Μιχάλης Χουλάκης-00.16.72

6η θέση: Στέλιος Βασιλαντωνάκης-00.17.00

 

 

50μ. άπνοη εφήβων

4η θέση: Γιώργος Βερναδάκης-00.16.90

9η θέση: Κωνσταντίνος Λούτας-00.19.31

 

 

50μ. άπνοη παίδων

4η θέση: Γρηγόρης Ντουσάκης-00.20.84

 

 

50μ. άπνοη παμπαίδων Α’

1η θέση: Γιάννης Τάπος-00.23.60

 

 

50μ. άπνοη κορασίδων

2η θέση: Δαμασκηνή-Δανάη Καρτσωνάκη-00.20.61

3η θέση: Νίκη Πατεράκη-00.21.96

6η θέση: Ιωάννα Παπαγεωργίου-00.23.96

 

 

50μ. άπνοη παγκορασίδων Α’

1η θέση: Τριανταφυλλιά Ψαρουδάκη-00.22.17

 

 

200μ. επιφάνεια ανδρών

2η θέση: Αντώνης Τσουρουνάκης-01.25.54

4η θέση: Στράτος Μαλαμαδάκης-01.29.80

 

 

200μ. επιφάνεια εφήβων

4η θέση: Στράτος Ψαρουδάκης-01.36.41

7η θέση: Κωνσταντίνος Λούτας-01.44.43

11η θέση: Νίκος Λούτας-01.56.09

 

 

200μ. επιφάνεια παίδων

6η θέση:  Βασίλης Σαλεβουράκης-01.53.14

9η θέση: Πέτρος Κοκολοδημητράκης-02.14.56

 

 

200μ. επιφάνεια παμπαίδων Α’

4η θέση: Σωτήρης Μηνάς-02.09.48

 

 

200μ. επιφάνεια γυναικών

1η θέση: Κατερίνα Καλαμαρίδη-01.42.10

 

 

200μ. επιφάνεια νεανίδων

1η θέση: Στέλλα Καλογεροπούλου-01.41.36

4η θέση: Μαρίνα-Ιωάννα Ηλιάκη-01.47.05

 

 

200μ. επιφάνεια κορασίδων

2η θέση: Γεωργία Παπαγεωργίου-01.52.71

3η θέση: Σοφία Αρχαγγελάκη-01.53.51

5η θέση: Ιωάννα Παπαγεωργίου-01.57.77

 

 

200μ. επιφάνεια παγκορασίδων Α’

4η θέση: Μαρία Μαντά-02.18.93

 

 

200μ. επιφάνεια παγκορασίδων Β’

2η θέση: Ελένη Δημητριάδη-02.11.37

 

 

800μ. υποβρύχιο ανδρών

1η θέση: Αλέξανδρος Χριστουλάκης-06.19.44

3η θέση: Κωνσταντίνος Σεΐτης-07.21.96

 

 

800μ. υποβρύχιο παίδων

1η θέση: Μελέτιος Χριστουλάκης-07.45.47

 

 

800μ. υποβρύχιο κορασίδων

1η θέση: Καλλιόπη Παπαγεωργίου-08.19.57

 

 

50μ. επιφάνεια εφήβων

4η θέση: Στράτος Ψαρουδάκης-00.18.62

6η θέση: Γιώργος Βερναδάκης-00.18.74

8η θέση: Γιώργος Λεντάρης-00.19.76

 

 

50μ. επιφάνεια παίδων

3η θέση: Γιώργος Γαλάνης-00.22.12

4η θέση: Γρηγόρης Ντουσάκης-00.23.22

 

 

50μ. επιφάνεια παμπαίδων Β’

3η θέση: Γιάννης Παπασταματάκης-00.29.36

4η θέση: Γιώργος Ντουσάκης-00.29.78

 

 

50μ. επιφάνεια κορασίδων

3η θέση: Νίκη Πατεράκη-00.22.93

4η θέση: Σοφία Αρχαγγελάκη-00.24.18

 

 

50μ. επιφάνεια παγκορασίδων Α’

2η θέση: Τριανταφυλλιά Ψαρουδάκη-00.23.78

 

 

50μ. επιφάνεια παγκορασίδων Β’

1η θέση: Αντωνία Πατεράκη-00.26.22

 

 

400μ. επιφάνεια ανδρών

1η θέση: Αντώνης Τσουρουνάκης-03.05.76

3η θέση: Στράτος Μαλαμαδάκης-03.16.02

 

 

400μ. επιφάνεια εφήβων

5η θέση: Κωνσταντίνος Λούτας-03.56.56

 

 

400μ. επιφάνεια παίδων

4η θέση: Βασίλης Σαλεβουράκης-04.02.69

 

 

400μ. επιφάνεια γυναικών

1η θέση: Κατερίνα Καλαμαρίδη-03.41.16

 

 

400μ. επιφάνεια νεανίδων

2η θέση: Στέλλα Καλογεροπούλου-03.38.14

7η θέση: Μαρίνα-Ιωάννα Ηλιάκη-03.53.56

8η θέση: Άννα Γαληνά-03.57.55

 

 

400μ. επιφάνεια κορασίδων

1η θέση: Κωνσταντίνα Καλογεροπούλου-03.39.18

4η θέση: Γεωργία Παπαγεωργίου-04.01.23

 

 

400μ. επιφάνεια παγκορασίδων Β’

2η θέση: Ελένη Δημητριάδη-04.41.42

 

 

100μ. υποβρύχιο ανδρών

3η θέση: Στέλιος Βασιλαντωνάκης-00.38.56

5η θέση: Κωνσταντίνος Σεΐτης-00.42.00

 

 

100μ. υποβρύχιο εφήβων

4η θέση: Γιώργος Βερναδάκης-00.38.53

 

 

100μ. υποβρύχιο παίδων

1η θέση: Μελέτιος Χριστουλάκης-00.41.55

6η θέση: Πέτρος Κοκολοδημητράκης-00.59.62

 

 

100μ. υποβρύχιο παμπαίδων Α’

3η θέση: Σωτήρης Μηνάς-01.00.29

4η θέση: Γιάννης Τάπος-01.01.12

 

 

100μ. υποβρύχιο παμπαίδων Β’

1η θέση: Γιώργος Ντουσάκης-01.12.54

2η θέση: Γιάννης Παπασταματάκης-01.12.79

 

 

100μ. υποβρύχιο κορασίδων

1η θέση: Δαμασκηνή-Δανάη Καρτσωνάκη-00.47.07

3η θέση: Καλλιόπη Παπαγεωργίου-00.50.41

5η θέση: Ιωάννα Παπαγεωργίου-00.54.40

 

 

100μ. υποβρύχιο παγκορασίδων Α’

2η θέση: Μαρία Μαντά-01.04.25

 

 

100μ. επιφάνεια ανδρών

1η θέση: Αντώνης Τσουρουνάκης-00.38.30

 

 

100μ. επιφάνεια εφήβων

4η θέση: Στράτος Ψαρουδάκης-00.40.89

8η θέση: Γιώργος Λεντάρης-00.44.35

12η θέση: Νίκος Λούτας-00.49.19

 

 

100μ. επιφάνεια παίδων

6η θέση: Γιώργος Γαλάνης-00.53.65

7η θέση: Γρηγόρης Ντουσάκης-00.53.85

8η θέση: Πέτρος Κοκολοδημητράκης-00.58.30

 

 

100μ. επιφάνεια παμπαίδων Α’

5η θέση: Σωτήρης Μηνάς-00.57.95

6η θέση: Γιάννης Τάπος-00.58.43

100μ. επιφάνεια παμπαίδων Β’

4η θέση: Γιώργος Ντουσάκης-01.05.24

5η θέση: Γιάννης Παπασταματάκης-01.13.04

 

 

100μ. επιφάνεια νεανίδων

3η θέση: Μαρίνα-Ιωάννα Ηλιάκη-00.48.77

 

 

100μ. επιφάνεια κορασίδων

3η θέση: Γεωργία Παπαγεωργίου-00.51.49

4η θέση: Σοφία Αρχαγγελάκη-00.51.91

10η θέση: Νίκη Πατεράκη-00.56.04

 

 

100μ. επιφάνεια παγκορασίδων Α’

3η θέση: Τριανταφυλλιά Ψαρουδάκη-00.55.07

6η θέση: Μαρία Μαντά-01.05.84

 

 

100μ. επιφάνεια παγκορασίδων Β’

2η θέση: Αντωνία Πατεράκη-00.56.79

 

 

800μ. επιφάνεια ανδρών

2η θέση: Στράτος Μαλαμαδάκης-07.09.92

 

 

800μ. επιφάνεια γυναικών

1η θέση: Κατερίνα Καλαμαρίδη-07.44.12

 

 

800μ. επιφάνεια νεανίδων

6η θέση: Άννα Γαληνά-08.12.11

 

 

800μ. επιφάνεια κορασίδων

1η θέση: Κωνσταντίνα Καλογεροπούλου-07.39.13

 

 

400μ. υποβρύχιο ανδρών

1η θέση: Αλέξανδρος Χριστουλάκης-02.56.64

4η θέση: Κωνσταντίνος Σεΐτης-03.23.18

 

 

400μ. υποβρύχιο παίδων

1η θέση: Μελέτιος Χριστουλάκης-03.23.70

 

 

400μ. υποβρύχιο κορασίδων

1η θέση: Δαμασκηνή-Δανάη Καρτσωνάκη-03.58.22

2η θέση: Καλλιόπη Παπαγεωργίου-04.02.84

 

 

100μ. επιφάνειας-προαγωνιστική αγόρια

1η θέση: Ευτύχης Πατεράκης-01.03.94

 

 

100μ. επιφάνειας-προαγωνιστική κορίτσια

1η θέση: Ευρύκλεια-Σοφία Βερυκάκη-00.59.40

6η θέση: Κατερίνα Σπυριδάκη-01.14.74

 

 

50μ. επιφάνειας-προαγωνιστική κορίτσια

1η θέση: Ευρύκλεια-Σοφία Βερυκάκη-00.25.39

2η θέση: Κατερίνα Σπυριδάκη-00.29.72

 

 

200μ. επιφάνειας-προαγωνιστική αγόρια

1η θέση: Ευτύχης Πατεράκης-02.27.67

 

 

200μ. επιφάνειας-προαγωνιστική κορίτσια

1η θέση: Ευρύκλεια-Σοφία Βερυκάκη-02.15.64

 

 

ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ

4Χ200μ. επιφάνειας ανδρών

1η θέση: Ν.Ο. Χανίων-06.24.51

Αντώνης Τσουρουνάκης, Κωνσταντίνος Σεΐτης, Αλέξανδρος Χριστουλάκης, Στράτος Μαλαμαδάκης

 

4Χ200μ. επιφάνειας εφήβων

1η θέση: Ν.Ο. Χανίων-06.35.30

Στράτος Ψαρουδάκης, Γιώργος Λεντάρης, Κωνσταντίνος Λούτας, Γιώργος Βερναδάκης

 

4Χ200μ. επιφάνειας παίδων

2η θέση: Ν.Ο. Χανίων-07.44.87

Μελέτιος Χριστουλάκης, Γρηγόρης Ντουσάκης, Πέτρος Κοκολοδημητράκης, Βασίλης Σαλεβουράκης

 

4Χ200μ. επιφάνειας παμπαίδων Α’

1η θέση: Ν.Ο. Χανίων-09.37.27

Γιάννης Τάπος, Γιώργος Ντουσάκης, Γιάννης Παπασταματάκης, Σωτήρης Μηνάς

 

4Χ200μ. επιφάνειας νεανίδων

1η θέση: Ν.Ο. Χανίων-07.02.78

Στέλλα Καλογεροπούλου, Μαρίνα-Ιωάννα Ηλιάκη, Άννα Γαληνά, Κωνσταντίνα Καλογεροπούλου

 

4Χ200μ. επιφάνειας κορασίδων

1η θέση: Ν.Ο. Χανίων-07.23.07

Γεωργία Παπαγεωργίου, Σοφία Αρχαγγελάκη, Καλλιόπη Παπαγεωργίου, Κωνσταντίνα Καλογεροπούλου

 

4Χ200μ. επιφάνειας παγκορασίδων Α’

1η θέση: Ν.Ο. Χανίων-08.55.15

Αντωνία Πατεράκη, Ελένη Δημητριάδη, Μαρία Μαντά, Τριανταφυλλιά Ψαρουδάκη

 

4Χ100μ. επιφάνειας εφήβων

3η θέση: Ν.Ο. Χανίων-02.50.27

Γιώργος Βερναδάκης, Γιώργος Λεντάρης, Κωνσταντίνος Λούτας, Στράτος Ψαρουδάκης

 

4Χ100μ. επιφάνειας παίδων

2η θέση: Ν.Ο. Χανίων-03.24.48

Μελέτιος Χριστουλάκης, Γρηγόρης Ντουσάκης, Πέτρος Κοκολοδημητράκης, Βασίλης Σαλεβουράκης

 

4Χ100μ. επιφάνειας παμπαίδων Α’

1η θέση: Ν.Ο. Χανίων-04.22.31

Γιάννης Τάπος, Γιώργος Ντουσάκης, Γιάννης Παπασταματάκης, Σωτήρης Μηνάς

 

4Χ100μ. επιφάνειας νεανίδων

1η θέση: Ν.Ο. Χανίων-03.11.24

Στέλλα Καλογεροπούλου, Μαρίνα-Ιωάννα Ηλιάκη, Άννα Γαληνά, Κωνσταντίνα Καλογεροπούλου

 

4Χ100μ. επιφάνειας κορασίδων 

1η θέση: Ν.Ο. Χανίων-03.20.63

Σοφία Αρχαγγελάκη, Γεωργία Παπαγεωργίου, Ιωάννα Παπαγεωργίου, Κωνσταντίνα Καλογεροπούλου

 

4Χ100μ. επιφάνειας παγκορασίδων Α’

1η θέση: Ν.Ο. Χανίων-03.53.33

Αντωνία Πατεράκη, Ελένη Δημητριάδη, Μαρία Μαντά, Τριανταφυλλιά Ψαρουδάκη