Στο δεύτερο παιχνίδι του στην τεχνική ηγεσία της Κ20 του Πλατανιά ο Γιώργος Προμπονάς οδήγησε τη χανιώτικη ομάδα στην πρώτη της νίκη στο αντίστοιχο πρωτάθλημα της Super League.
Ο Ναξιώτης τεχνικός μετά το τέλος του αγώνα μίλησε στο Flashnews.gr.

\”Αιφνιδιαστήκαμε από το γρήγορο γκολ της ΑΕΚ και στο πρώτο 15λεπτο της αναμέτρησης μπήκαμε μουδιασμένα. Στη συνέχεια ήμασταν καλύτεροι, είχαμε 2-3 φάσεις και τελικά ισοφαρίσαμε προς το τέλος του ημιχρόνου με τον Γαλανίδη\” σχολίασε αρχικά ο προπονητής της χανιώτικης ομάδας για να δηλώσει σχετικά με το β\’ μέρος: \”Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε πιο καλή εικόνα. Μας βοήθησαν σημαντικά οι αλλαγές των Λίκα και Ντούπη, αφού από ωραία δική τους συνεργασία ήρθε και το νικητήριο γκολ, ενώ πριν από αυτό είχαμε δοκάρι με τον Ντούπη. Στη συνέχεια δώσαμε χώρο στην ΑΕΚ και κοιτάξαμε να κρατήσουμε το σκορ, αν και στην κόντρα αν ήμασταν πιο ουσιαστικοί θα μπορούσαμε να πετύχουμε και τρίτο γκολ. Γενικότερα είχαμε καλή παρουσία απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα\”.