Από ένα ημίχρονο σημείωσε ο προπονητής της Κέρκυρας Άκης Μάντζιος ότι είχε κάθε ομάδα στα Περιβόλια.

Ο τεχνικός των Φαιάκων χαρακτήρισε δίκαιο το 1-1, αναλαμβάνοντας την ευθύνη για την κακή εικόνα του πρώτου ημιχρόνου.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε:

"Ήρθαμε να αντιμετωπίσουμε μια καλή ομάδα, με καλή έδρα. Ξέραμε ότι ο Πλατανιάς είχε την πίεση του αποτελέσματος και ότι θα ήταν αρκετά πιεστικός. Στο πρώτο ημίχρονο δεν ανταποκριθήκαμε καθόλου στις απαιτήσεις του παιχνιδιού και αποκλειστικός υπεύθυνος για αυτό είμαι εγώ. Στο δεύτερο ημίχρονο μιλήσαμε με τα παιδιά και με τις αλλαγές που έγιναν παρουσιάσαμε άλλο πρόσωπο. Καταφέραμε να ισοφαρίσουμε, ενώ ένα λεπτό μετά το γκολ είχαμε ευκαιρία να κάνουμε και το 1-2. Ήταν μοιρασμένο το παιχνίδι και οι δυο ομάδες είχαν ουσιαστικά από ένα ημίχρονο. Μπορούσαμε να είχαμε χάσει, αλλά μπορούσαμε να πάρουμε και τη νίκη στη σπουδαία ευκαιρία με τον Αγρίτη. Ο βαθμός είναι σημαντικός για εμάς. Ευχαριστούμε τον Πλατανιά για τη φιλοξενία. Είναι καλό για το πρωτάθλημα να υπάρχουν υγιείς ομάδες σαν τον Πλατανιά".