Στα "σκουπίδια"... πέταξε τη μεγάλη εκτός έδρας νίκη στην Κόρινθο ο Α.Ο. Χανιά, που ηττήθηκε με 0-1 από τον Παναιγιάλειο στο Ε.Σ. Χανίων.

Η χανιώτικη ομάδα βέβαια έχει πολλά παράπονα από τη διαιτησία του Ηρακλειώτη Ζαχαριουδάκη, "φωνάζοντας" για πέναλτι του Σανδραβέλη πάνω στον Κέρι στο 71' αλλά και για την 2η κίτρινη στο Δουμάνη στις καθυστερήσεις.

Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν καλύτερο πρόσωπο στο α' ημίχρονο όπου ήταν πιο απειλητικοί, ενώ ο ΑΟΧ σαφώς βελτιωμένος στο δεύτερο 45λεπτο έψαξε με αξιώσεις το γκολ.

Τελικά από στημένη φάση στο 82' και αδράνεια της άμυνας ο Π. Παπαδόπουλος αποδείχθηκε "χρυσή" αλλαγή για τον Κουρμπανά σκοράροντας με κεφαλιά μετά το κόρνερ του Αργυρόπουλου.

Το φιλμ του αγώνα
7' Άστοχη έξοδος του Παπαδόπουλου αλλά ούτε ο Μαυρόπουλος, ούτε ο Ακπαρίδης δεν μπόρεσε να σκοράρει.

14' Κεφαλιά του Σκαρτσίλα άουτ.

22' Φάουλ του Γωνιωτάκη η μπάλα άουτ.

27' Γύρισμα του Μπούνα πλασέ του Γκοτσούλια άουτ.

35' Το σουτ του Λαζανά καταλήγει άουτ.

38' Σουτ του Γωνιωτάκη μέσα από την περιοχή μπλοκάρει ο Μπαλτιμάς.

54' Σουτ του Σκαρτσίλα απέκρουσε ο Παπαδόπουλος.

55' Ο Κέρι εκτελεί το φάουλ και ο Μπαλτιμάς στη δεξιά γωνία του αποκρούει.

58' Σέντρα του Δουμάνη ο Γωνιώτακης με πλασέ προσπαθεί να "νικήσει" στην έξοδο τον Μπαλτιμά που αποκρούει.

59' Κέρι και Γωνιωτάκης άλλαξαν ωραία τη μπάλα, ο τελευταίος έβγαλε μόνο του τον Ταταράκη, που σούταρε άουτ.

71' Εξαιρετική συνεργασία Κέρι-Καμπλιώνη, ο πρώτος βρίσκεται μόνος απέναντι από τον Μπαλτιμά αλλά από μαρκάρισμα του Σανδραβέλη θα πέσει με τον διαιτητή Ζαχαριουδάκη να δίνει συνέχεια στο παιχνίδι.

72' Σουτ του Αργυρόπουλου με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος.

76' Φάουλ του Αργυρόπουλου ο Ακπαρίδης δε μπορεί να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα και ο Παπαδόπουλος μπλοκάρει.

81' Σουτ του Αργυρόπουλου αποκρούει σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος.

82' ΓΚΟΛ: Κόρνερ του Αργυρόπουλου κεφαλιά του Π. Παπαδόπουλου και 0-1.

85' Σέντρα του Μπουλούμπαση προβολή του Μπούνα απομάκρυνε σε κόρνερ ο Μποχώνης.

91' Φάουλ του Κέρι αποκρούει ο Μπαλτιμάς.

94' Σωτήρια απόκρουση του Μπαλτιμά σε σουτ του Πυθαρούλη.

Α.Ο. Χανιά (Μουράτ Σεροπιάν): Β. Παπαδόπουλος, Κορτσινίδης, Μποχώνης, Ψυχουντάκης, Πυθαρούλης, Μποτωνάκης (86' Τσαρτσίδης), Κέρι, Ταταράκης (81' Μπαρτζίδης), Γωνιωτάκης (59' λ.τ. Καμπλιώνης), Δούμανης, Πάγκαλος.

Παναιγιάλειος (Νίκος Κουρμπανάς): Μπαλτιμάς, Σανδραβέλης (79' Π. Παπαδόπουλος), Παπαχρήστος, Ακπαρίδης, Σούλης, Μαυρόπουλος, Αργυρόπουλος (92' Διαμαντόπουλος), Γκοτσούλιας, Λαζανάς, Μπούνας, Σκαρτσίλας (66' Μπουλούμπασης).