Καλύτερος στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα ο ΠΑΟΚ επικράτησε δίκαια με 4-1 της ΑΕΚ.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι και ευτύχησαν να προηγηθούν στο 8΄ μετά από ωραία εκτέλεση φάουλ του Νταουσιάνη, ο οποίος αιφνιδίασε τον Καλυκάκη που περίμενε σέντρα.

Η ΑΕΚ ισορρόπησε στην συνέχεια το παιχνίδι, όμως δεν κατάφερε να ισοφαρίσει και σε μία αντεπίθεση ο ΠΑΟΚ με τον Κουράκη στο 23΄ έκανε το 2-0. Η ΑΕΚ αντέδρασε άμεσα και κατάφεραν να μπει ξανά στο παιχνίδι στο 26΄ με τον Αργέντη να ευστοχεί σε εκτέλεση πέναλτι και να μειώνει σε 2-1, που ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ μπήκε όπως και στο πρώτο ημίχρονο, δηλαδή πιο δυνατά και στο 64΄ με τον Κουράκη έκανε το 3-1 “καθαρίζοντας” έτσι το παιχνίδι. Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ξανά με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Νταουσιάνης.