Με τον ιδανικότερο τρόπο ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του ο Πλατανιάς που μέσα σε αποθέωση στα Περιβόλια κέρδισε με 2-0 τον Λεβαδειακό.
Αποφασιστική ήταν στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα των Χανίων, που πήρε προβάδισμα στο 35\’ με τον Μπέλιτς. Σωτήριες επεμβάσεις στο τέλος του πρώτου 45λεπτου από τον Κηπουρό σε σουτ των Πόϊ και Ροτζέριο.
Ο γκολκίπερ του Πλατανιά κράτησε το \”μηδέν\” και σε σουτ του Καγιεχόν στο 87\’.
Ενδιάμεσα στο 77\’ ο Κανακούδης είχε βάλει… τελεία στο παιχνίδι με εξαιρετικό γκολ μετά από συνεργασία με τον Μιρτσέτα.
Το φιλμ του αγώνα
16\’ Σουτ του Γιάννου κοντράρει και καταλήγει κόρνερ.
20\’ Ο Κάλαϊτζιτς σουτάρει, η μπάλα ψηλά άουτ.
25\’ Καλή στιγμή για τον Πλατανιά με το σουτ του Αγκιλέρα να καταλήγει ελάχιστα άουτ.

35\’ ΓΚΟΛ: Ο Στόλερ κάνει το γέμισμα, ο Μπέλιτς \”τσιμπάει\” τη μπάλα από τον Νικολακάκη και με ιδανικό πλασέ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα (1-0).

42\’ Φάουλ για τον Λεβαδειακό ο Κηπουρός αποκρούει το σουτ του Πόϊ.
43\’ Σέντρα του Πόϊ για τον Μάρτινς, που πλασάρει εξ επαφής με τον Κηπουρό να αποκρούει.
60\’ Σέντρα του Μάρτινς για τον Πόϊ, ο Αργυρόπουλος σωτήρια απομακρύνει σε κόρνερ.
70\’ Κόρνερ του Καγιεχόν κεφαλιά του Κόρμπου άουτ.

77\’ ΓΚΟΛ: Εξαιρετικά ο Κανακούδης άλλαξε τη μπάλα με το Μιρτσέτα και με ιδανικό πλασέ κάνει το 2-0.

87\’ Διαγώνιο σουτ του Καγιεχόν εξαιρετική απόκρουση του Κηπουρού.
Πλατανιάς (Άγγελος Αναστασιάδης): Κηπουρός, Αργυρόπουλος, Στόλερ, Ποτουρίδης, Κανακούδης, Αγκιλέρα, Κάλαϊτζιτς (67\’ Μιρτσέτα), Ναζλίδης, Γιάννου (50\’ Λαμπάρθε), Μπέλιτς (82\’ Γιακουμάκης), Αναστασάκος
Λεβαδειακός (Γιάσμινκο Βέλιτς): Κυριακίδης, Χοσέμι, Κόρμπος, Γεωργίου, Πέππας (46\’ Ρομέου), Ζησόπουλος, Κουτσόπουλος, Μάρτινς, Καγιεχόν, Νικολακάκης (67\’ Μαχαίρας), Πόϊ