Με… σκυφτά τα κεφάλια από ένα ακόμα παιχνίδι έφυγαν τα κορίτσια του ΟΚΑ Αρκάδι στην Α2 Μπάσκετ Γυναικών. Η ρεθυμνιώτικη ομάδα γνώρισε την 18η ήττα στην σειρά στην κατηγορία με συντριβή από την Τερψιθέα στην Γλυφάδα με 67-27. Αυτό ήταν το πρώτο ματς στην μετά Τσαγκαράκη εποχή, αφού έπειτα από την παραίτηση του λόγω της ήττας από την Παραλία την προηγούμενη αγωνιστική την τεχνική επιμέλεια είχαν οι Πετρουγάκης-Λιουδάκης.

Το Αρκάδι μπορεί να ήταν κοντά στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο το οποίο έληξε με 29-14 αλλά στην επανάληψη το παρκέ… κατηφόρισε και με επιμέρους σκορ στις επόμενες δύο περιόδους 38-13 η Τερψιθέα πήρε την άνετη νίκη με 67-27.

Τα δεκάλεπτα: 12-6, 29-14, 52-16, 67-27

Τερψιθέα Γλυφάδας (Παπασπυριδάκος/Μπορίνος): Κρασσά 2, Σπαθάρου 11(1), Λαουμτζή 2, Θεοδωρέλη 2, Θεοχάρη 1, Κωνσταντίνου 5, Λάβαρη 4, Δραγωνέα 15, Σαραφίδου 4, Ζεβαχιργιάν 10, Παναγιωτοπούλου 11(1)

Αρκάδι (Πετρουγάκης/Λιουδάκης): Χλιαουτάκη 4, Κούγια 2, Λαμπιθιανάκη, Κουντρούρη, Καλυβιανάκη, Φοβάκη 4, Γαλητσιάνου 8, Πολοπετράκη 9(1)