Χωρίς γκολ έληξε το παιχνίδι της Γέργερης με τον Ρούβα να είναι καλύτερος στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα δίχως ωστόσο να καταφέρει να βάλει γκολ.

Οι γηπεδούχοι έχασαν δύο σημαντικές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο με τους Πετρά και Ανυφαντάκη. Για τους φιλοξενούμενους ο Ραχίμ αστόχησε από το μισό μέτρο στέλνοντας την μπάλα άουτ, χάνοντας μια πόλύ μεγάλη ευκαιρία να κάνει το 0-1 για τον Πανελευσινιακό.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε η εικόνα του παιχνιδιού και η ομάδα της Γέργερης είχε την πρώτη απώλεια βαθμών στην έδρα της.

Με 10 ποδοσφαιριστές τελείωσαν το παιχνίδι οι δύο ομάδες καθώς αποβλήθηκαν Κρόλ και Ανυφαντάκης!

Ρούβας: Ντόμπος, Ρουμπάκης, Τζιράκης, Αργυράκης, Ανυφαντάκης, Κεφαλούκος, Αντωνάκης, Πετράς, Φουκαράκης, Παντελής, Τζανάκης.

Πανελευσινιακός: Τσαρκιτζίδης, Κωνσταντινίδης, Πλάτανος, Κουμπαρούλης, Ριζόγιαννης, Μιχελής, Γκονσάλβα, Κουσκουνάς, Ρούσεφ, Αμπτίν Ραχίφ