Το γκολ του Αράπη με πέναλτι – που αμφισβητήθηκε έντονα – στις καθυστερήσεις έδωσε το δικαίωμα στον Άρη Σούδας να μπει με το… δεξί στη \”μάχη\” του τίτλου, νικώντας εκτός έδρας 1-0 τα Κεραμειά.
Ο Μινώταυρος πήρε το ντέρμπι με 2-1 απέναντι στην περσινή νταμπλούχο Ιωνία 2000, με γκολ των Κελαϊδή, Δημούση, ενώ με εμφατικό τρόπο η Δόξα Παχιανών κέρδισε με 3-0 στο Κολυμπάρι τα Ροδωπού.
Στο Βάμο ο πρώην παίκτης του Ακρίτα Καλπάκης έδωσε προβάδισμα στην Ασπίδα, αλλά οι γηπεδούχοι στις καθυστερήσεις \”έσωσαν\” το βαθμό της ισοπαλίας (1-1).
\”Μοιρασιά\”, αλλά χωρίς τέρματα (0-0), υπήρξε στους Αγ. Αποστόλους, ανάμεσα σε ΔΑΑΟΧ και Σπάθα.
Δείτε το βίντεο με τα πλάνα από τα Νεροκούρου από το επίσημο κανάλι στο youtube του Α.Ο. Κεραμειά, μέσω του οποίου μεταδόθηκε ζωντανά η αναμέτρηση.