Οδυνηρή ήττα -την τέταρτη στη σειρά- υπέστη η Επισκοπή από τον Φωκικό, με το όνειρο της συμμετοχής στα πλέι οφ ανόδου να απομακρύνεται.
Οι φιλοξενούμενοι πήραν βαθμολογικά \”ανάσα\” με το 1-0, χάρη σε γκολ του Φράγκου από το 39\’.
Αν και είχε την υπεροχή η Ρεθυμνιώτικη ομάδα ήταν αρκετά άστοχη.

Φάσεις-γκολ

(από aoepiskopis.gr)
4’ Σουτ Μπρατσιάνη λίγο άουτ.
9’ Φάουλ με τον Μανουσάκη από αριστερά άουτ.
13’ Νέο φάουλ με εκτελεστή τον Δελήμπαση θα κοντράρει σε αμυντικούς, κόρνερ.
14΄Κόρνερ με τον Μανουσάκη, κεφαλιά Σεληνιωτάκη λίγο άουτ.
17’ Σουτ του Αλβάρεζ πάνω από την εστία του Κελαϊδή.
19’ Διπλή ευκαιρία για την Επισκοπή, με σουτ του Γιακουμάκη αποκρούει ο Μελίσσας, η μπάλα θα φτάσει στον Δρακάκη το σουτ του οποίου απομάκρυνε και πάλι ο τερματοφύλακας.
30’ Σουτ του Ασέμπα λίγο πάνω από την εστία.
31’ Σουτ από τον Αλβάρεζ κοντράρει η μπάλα σε αμυντικό και ο Κελαϊδής δύσκολα θα διώξει σε κόρνερ.

39’ Με σουτ έξω από την περιοχή, ο Φράγκος ανοίγει το σκορ 0-1.

41’ Φάουλ από δεξιά με τον Μανουσάκη, σε κόρνερ δύσκολα ο Μελίσσας.
55’ Φάουλ με τον Δελήμπαση στην αγκαλιά του τερματοφύλακα.
64’ Σουτ με τον Φράγκο για του φιλοξενούμενους άουτ.
69’ Ο Γιακουμάκης θα σουτάρει έξω από την περιοχή χωρίς να βρει στόχο.
86’ Δυνατό σουτ του Βελονάκη, αποκρούει σε κόρνερ ο Μελίσσας.
89’ Σέντρα-σουτ του Μανουσάκη, σε κόρνερ ο τερματοφύλακας.
93’ Σέντρα Ανωγειαννάκη, ο Μελίσσας θα πέσει πάνω στον Μπρατσιάνη και θα απομακρύνει την μπάλα με τις γροθιές.

Επισκοπή (Κώστας Ανυφαντάκης): Α. Κελαϊδής, Μανουσάκης, Βιδάλης, Μαραθιανός, Σπαθάρας, Σελινιωτάκης, Σουμπασάκης, Δελήμπασης (60\’ Ανωγειανάκης), Μπρατσιάνι, Γιακουμάκης (72\’ Βελονάκης), Δρακάκης.

Φωκικός (Γιώργος Κούτσης): Μελισσάς, Λέσι, Καλαγκάνης, Πολυχρονάκης, Σιμονιάν, Αλβάρεζ (89\’ Κυριακάκης), Φράγκος (90+1 Κοτσόκολος), Ασίγκμπα, Σκαρίμπας, Τζέκος, Γεωργουσόπουλος (86\’ Ζαχαρόπουλος).