Άλλα οκτώ μετάλλια, δύο χρυσά, τρία ασημένια και τρία χάλκινα πρόσθεσε στη συγκομιδή του ο Ναυτικός Όμιλος Χανίων στο πλαίσιο της διοργάνωσης \”Kayak Greece\”, το τρίτο μέρος της οποίας διοργανώθηκε την περασμένη Κυριακή 5 Οκτωβρίου στη Βουλιαγμένη, με διοργανωτή τον Ν.Ο. Βουλιαγμένης.
Η ομάδα του Μανώλη Αγγελάκη δείχνει έτσι να διατηρείται σε πολύ καλή κατάσταση, με τις επόμενες υποχρεώσεις να είναι ο τέταρτος και τελευταίος αγώνας \”Kayak Greece\” που θα γίνει στην Χαλκίδα την Κυριακή 19 Οκτωβρίου, η συμμετοχή στην διεθνή Ρεγγάτα της Κύπρου στις 26 του μήνα και τέλος οι διεθνείς \”Κορίσσιοι\” Διασυλλογικοί αγώνες που θα φιλοξενηθούν για 16η φορά στη λίμνη του Κουρνά το διήμερο 1 και 2 Νοεμβρίου.
Σημειώνεται πως συνοδοί της αποστολής που βρέθηκε στη Βουλιαγμένη ήταν ο προπονητής Μανόλης Αγγελάκης και ο κύριος Διακάκης.
Τα αποτελέσματα για τους αθλητές του Ν.Ο.Χ. ήταν τα εξής:
Χρυσά μετάλλια
Σπυρίδων Πολυχρονάκης: Κ1 Προαγωνιστική Αγοριών 200μ. Α’ Σειρά
Αναστάσιος Μελεμενής / Ιωάννης Κουτσοποδιώτης: Κ2 Παίδων 200μ.
Ασημένια μετάλλια
Νικόλαος Διακάκης: Κ1 Προαγωνιστική Αγοριών 200μ. Δ\’ Σειρά
Αναστάσιος Μελεμενής / Παναγιώτης Ποντικάκης: Κ2 Εφήβων 200μ.
Σπυρίδων Πολυχρονάκης / Νικόλαος Διακάκης: Κ1 Προαγωνιστική Αγοριών 200μ .
Χάλκινα μετάλλια
Αθανάσιος Τζανακόπουλος /Παναγιώτης Κερασιώτης: Κ2 Παίδων Αρχαρίων 200μ.
Αναστάσιος Μελεμενής: Κ1 Παίδων 200μ.
Ελένη Αλειφέρη / Γεωργία Γέρου: Κ2 Γυναικών 200μ.
4η Θέση
Αντωνία Μπερτσουλάκη: Κ1 Νεανίδων 200μ.
5η Θέση
Μαργαρίτα Καρακατσάνη: Κ1 Κορασίδων 200μ.
Αθανάσιος Τζανακόπουλος: Κ1 Παίδων Αρχαρίων 200μ.
Αντωνία Μπερτσουλάκη / Μαργαρίτα Καρακατσάνη: Κ2 Γυναικών 200μ.
6η Θέση
Αντωνία Μπερτσουλάκη: Κ1 Γυναικών 200μ.
7η Θέση
Παναγιώτης Ποντικάκης: Κ1 Εφήβων 200μ.
Αναστάσιος Αναγνωστόπουλος: Κ1 Ανδρών 200μ.
8η Θέση
Ελένη Αλειφέρη: Κ1 Γυναικών 200μ.
Ιωάννης Κουτσοποδιώτης: Κ1 Παίδων 200μ.
10η Θέση
Γεωργία Γέρου: Κ1 Γυναικών 200μ.
Ιωάννης Κουτσοποδιώτης: Κ1 Εφήβων 200μ.
Γεώργιος Γεραιουδάκης / Ανδρέας Πρωτοπαπαδάκης: Κ2 Παμπαίδων 200μ.
13η Θέση
Αναστάσιος Αναγνωστόπουλος / Παναγιώτης Ποντικάκης: Κ2 Ανδρών 200μ.
16η Θέση
Παναγιώτης Κερασιώτης: Κ1 Παίδων Αρχαρίων 200μ.
21η Θέση
Γεώργιος Γεραιουδάκης / Ανδρέας Πρωτοπαπαδάκης: Κ2 Παμπαίδων 200μ.
22η Θέση
Γεώργιος Γεραιουδάκης / Ανδρέας Πρωτοπαπαδάκης: Κ2 Παμπαίδων 200μ.
Σημειώνεται πως οι προπονήσεις του τμήματος εκμάθησης συνεχίζονται με αμείωτους ρυθμούς στις εγκαταστάσεις του Ναυταθλητικού Κέντρου Σούδας κάθε Δευτέρα, Τετάρτη, Παρασκευή (15:30 – 17:30) και Σάββατο (10:00 – 11:30). Δυνατότητα εγγραφής έχουν αγόρια και κορίτσια, ηλικίας από 8 ετών και άνω.
Αρωγός του Τμήματος Κανόε Καγιάκ είναι ο Επίσημος Χορηγός του, η μεγάλη Ναυτιλιακή εταιρεία ANEK LINES, χάρη στην οποία δίνεται η δυνατότητα στους αθλητές και τις αθλήτριες του Ναυτικού Ομίλου να είναι παρόντες σε όλες τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις.