Με \”λευκή\” ισοπαλία (0-0) στο Κρανίδι, με την Ερμιονίδα,ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο νέο πρωτάθλημα ο Α.Ο. Χανιά.
Με βάση το γεγονός ότι έπαιζε με δέκα παίκτες από το 37\’ λόγω της αποβολής με δεύτερη κίτρινη του Γκότοβου, ακόμα και ο βαθμός είναι σημαντικός για τον ΑΟΧ, κόντρα σε μία \”νεοφώτιστη\”, αλλά αρκετά φιλόδοξη ομάδα.
Στο 88\’ έμειναν και οι γηπεδούχοι με δέκα παίκτες, λόγω δεύτερης κίτρινης του Παβίσεβιτς. Οι δύο παίκτες που αποβλήθηκαν είχαν δεχθεί την πρώτη τους κάρτα σε μεταξύ τους \”κοκορομαχία\”.

Το φιλμ του αγώνα

20\’ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟΧ με τον Καραλή, το σουτ του οποίου κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.
23\’ Κεφαλιά του Τούτοριτς άουτ.
35\’ Πάσα του Καραγιάννη στον Καραλή, ο Πονηρός έγκαιρα βγήκε και μπλόκαρε.
37\’ ΚΟΚΚΙΝΗ: Ο Γκότοβος μέσα σε λίγα λεπτά δέχεται δεύτερη κίτρινη για σπρώξιμο στον Παβίσεβιτς, με τον οποίο είχε έντονη λογομαχία λίγα λεπτά νωρίτερα.