Στα τελευταία τους παιχνίδια, για την α’ φάση των Πανελληνίων Πρωταθλημάτων Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων, οι Μικτές ομάδες της Ε.Π.Σ. Χανίων πανηγύρισαν δύο νίκες.

Στους Παίδες η επικράτηση ήρθε άνετα με 4-0, απέναντι στο Λασίθι, που παρατάχθηκε με δώδεκα ποδοσφαιριστές, ενώ στους Νέους οι παίκτες του Νίκου Βοζινάκη επικράτησαν με 3-1, αν και προσωρινά… αγχώθηκαν με τη μείωση του σκορ από τους φιλοξενούμενους.

Παίδες

Φάσεις-γκολ
14′ Σουτ του Ψαρουδάκη απέκρουσε ο Κουναλάκης.
16′ Στην πλάτη της άμυνας ο Βασιλόπουλος πλασάρει για να αποκρούσει ο Γεωργιλαδάκης.
17′ ΓΚΟΛ: Ατομική προσπάθεια του Αρζίδη και ιδανικό πλασέ για το 1-0.
19′ Σουτ του Τζουγκράκη απέκρουσε ο Κουναλάκης.
21′ ΓΚΟΛ: Ο Σταματάκης στην προσπάθειά του να απομακρύνει τη μπάλα την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του.
24′ Σουτ του Στεφανίδη μπλόκαρε ο Κουναλάκης.
28′ Νέα απόκρουση του Κουναλάκη σε σουτ του Αρζίδη.
36′ Σουτ του Ψαρουδάκη άουτ.
54′ Ο Τρίτσης με σουτ στέλνει τη μπάλα άουτ.
55′ ΓΚΟΛ: Ο Κουναλάκης αποκρούει το σουτ του Τρίτση, αλλά ο Σαρρής με πλασέ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 3-0.
60′ Απόκρουση του Κουναλάκη σε κεφαλιά του Μαράκη.
62′ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Μαράκη κεφαλιά του Τρίτση και 4-0.
65′ Ατομική προσπάθεια του Αρζίδη και σουτ που αποκρούει ο Κουναλάκης.

Διαιτητής: Μπερτάκης
Βοηθοί: Τσαγκαράκης-Αναστασάκης

Χανιά (Νίκος Βοζινάκης): Ιωσ. Γεωργιλαδάκης, Μαράκης, Στεφανίδης, Σαρρής, Τριμίντζιος, Τζουγκράκης, Αρζίδης (73′ Δεμιρτζόγλου), Παγωνάκης, Ι. Γεωργιλαδάκης (64′ Κουτσουδάκης), Σταυρουλάκης (46′ Τρίτσης), Ψαρουδάκης.

Λασίθι (Νίκος Ατσαλής): Κουναλάκης, Αλεξίου, Σταματάκης, Ιωάννου, Γραμματίκας, Ζερβαλάκης (67′ Πρωτογεράκης), Δρακωνάκης, Ντιακονέσκου, Βασιλόπουλος, Βαρελάκης, Περβολαράκης.

Νέοι

Φάσεις-γκολ
4′ Ο Χαρκιολάκης αποκρούει το σουτ του Μαρκουλάκη.
5′ Πάσα του Μπαλαντινάκη στον Ανωμεριανάκη, που με σουτ στέλνει τη μπάλα άουτ.
19′ Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τους Νέους της Ε.Π.Σ. Χανίων. Ο Μαρκουλάκης πλασάρε τον Χαρκιολάκη που απέκρουσε και στη συνέχεια έστρωσε τη μπάλα στον Ψαράκη, το σουτ του οποίου απέκρουσε ξανά ο τερματοφύλακας του Λασιθίου.
20′ Κόρνερ του Βασιλάκη, κεφαλιά προς τα πίσω του Μπαλαντινάκη για τον Κωστούλα, που σουτάρει για να μπλοκάρει ο Χαρκιολάκης.
21′ Σουτ του Ανωμεριανάκη ο Χαρκιολάκης και πάλι αποκρούει.
43′ ΓΚΟΛ: Πέναλτι για ανατροπή του Ψαράκη από τον Μαυράκη, το οποίο εκτελεί εύστοχα ο Βασιλάκης (1-0).
47′ Σουτ του Ψαράκη λίγο έξω από την εστία η μπάλα.
49′ ΓΚΟΛ: Ιδανική σέντρα του Ψαράκη, ο Βασιλάκης με κεφαλιά κάνει το 2-0.
55′ Εκτέλεση φάουλ του Ψαράκη αποκρούει ο Χαρκιολάκης.
63′ Σέντρα του Μαρκουλάκη κεφαλιά του Μπαλαντινάκη άουτ.
73′ Σέντρα του Μαρκουλάκη, ο Ψαράκης στρώνει τη μπάλα στον Μπαλαντινάκη, το σουτ του οποίου καταλήγει άουτ.
74′ ΓΚΟΛ: Εκτέλεση φάουλ του Κορνάρου από μακρινή απόσταση, η μπάλα περνάει από πολλά σώματα και καταλήγει στα δίχτυα (2-1).
76′ Γύρισμα του Κορνιωτάκη για τον Κορνάρου, το σουτ του οποίου διώχνει σωτήρια ο Ιμέρι.
90+1′ Δυνατό σουτ του Βασιλάκη η μπάλα “τραντάζει” το οριζόντιο δοκάρι.
90+4′ ΓΚΟΛ: Μπαλιά του Ιμέρι στην πλάτη της άμυνας για τον Ψαράκη, που με πλασέ έστειλε τη μπάλα πρώτα στο δοκάρι και μετά στα δίχτυα (3-1).

Διαιτητής: Τσαγκαράκης
Βοηθοί: Μπερτάκης-Αναστασάκης

Χανιά (Νίκος Βοζινάκης): Μπατάκης, Κωστούλας (90′ Νταμαδάκης), Σοφούλης, Ματζοράκης, Λαμπάκης, Βασιλάκης, Ανωμεριανάκης (54 Γιακουμάκης), Ψαράκης, Μπαλαντινάκης, Ιμέρι, Μαρκουλάκης.

Λασίθι (Γιώργος Πατεράκης): Χαρκιολάκης, Μουδάτσος, Πάγκαλος, Μαυράκης, Λαμπράκης, Κορνάρος, Ζερβάκης (46′ Σαμπροβαλάκης), Χρυσός, Τερζάκης, Κορνιωτάκης (88′ Γιακουμάκης), Παπαματθαιάκης.