Ο Α.Ο. Χανιά έβγαλε μόνος του τα… μάτια του και μετά την ήττα με 1-0 από την Καλλιθέα, στον Ταύρο, μάλλον πως αποχαιρετάει τα όνειρα για είσοδό του στα πλέι οφ.

Ένα… φθηνό γκολ που δέχθηκε η Χανιώτικη ομάδα μόλις στο 10’, από τον Αρναρέλλη, στάθηκε αρκετό για να κρίνει την αναμέτρηση.

Οι παίκτες του Σούλη Παπαδόπουλου βρέθηκαν σε μέτρια μέρα και μόνο στο πρώτο ημίχρονο απείλησαν την εστία του Μοσχονά, αφού στην επανάληψη αν και δημιούργησαν τις προϋποθέσεις δεν μπόρεσαν να φτάσουν σε κάποια καλή ευκαιρία, που θα τους έβαζε στη διεκδίκηση του θετικού αποτελέσματος.

Έτσι συνεχίστηκε η αρνητική παράδοση του ΑΟΧ κόντρα σε ομάδες που καθοδηγεί τεχνικά ο Νίκος Παντέλης.

Το “φιλμ” του αγώνα
1′ Φάουλ του Γκότοβου, ο Γκονζάλες σε πλεονεκτική θέση δεν κάνει καλό κοντρόλ και ο Μοσχονάς μπλοκάρει.
10′ ΓΚΟΛ: Φάουλ του Μπέλη, γύρισμα του Πίκολο, ο Ενγκουέμ δεν διώχνει αποτελεσματικά, η μπάλα παίρνει ύψος, ο Σικαλιάς δεν απομακρύνει σωστά και ο Αρναρέλλης με σουτ πετυχαίνει το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης.
21′ Σουτ του Οικονομόπουλου μπλοκάρει ο Μοσχονάς.
28′ Ο Γκονζάλες πασάρει στον Κρητικό, που με “τακουνάκι” του στρώνει και πάλι τη μπάλα, αλλά το πλασέ του θα καταλήξει στην “αγκαλιά” του Μοσχονά.
40′ Σουτ του Τσίτα, έπειτα από συνεργασία με τον Μπέλη, άουτ.
43′ Σουτ του Αρναρέλλη, στην πορεία της μπάλας ο Τσίτας θα πλασάρει από κοντά στέλνοντας τη μπάλα άουτ.
50′ Φάουλ του Γκονζάλες κεφαλιά του Γκότοβου αρκετά έξω από την εστία.
54′ Φάουλ του Γκονζάλες λίγο έξω από την εστία.
64′ Κάθετη πάσα του Μασάδο στον Μιχαλόπουλο, το πλασέ του οποίου διώχνει με τα πόδια ο Σικαλιάς.
80′ Κόρνερ του Γκονζάλες κεφαλιά του Κρητικού μπλοκάρει ο Μοσχονάς.
82′ Σουτ του Κρητικού μπλοκάρει εύκολα ο Μοσχονάς.
90+3′ Από προσπάθεια του Αλέκου το σουτ του Γκονζάλες θα καταλήξει άουτ.

Διαιτητής: Σέζος (Κιλκίς)
Βοηθοί: Δημόπουλος (Δυτ. Αττικής)-Κασσαβέτης (Αιτωλοακαρνανίας)
4ος διαιτητής: Σταθόπουλος (Δυτ. Αττικής)

Κίτρινες κάρτες: Αρναρέλλης (8’), Οικονομόπουλος (24’), Πάγκαλος (30’), Εσόνο (36’), Κρητικός (57’), Γανωτής (59’), Μοσχονάς (90+1’), Γιαννίτσης (90+4’)

Καλλιθέα (Νίκος Παντέλης): Μοσχονάς, Λεβέντης, Πίκολο, Γιαννίτσης, Παγώνης, Ρουσάκης, Κατσικογιάννης (76’ Σταμόπουλος), Αρναρέλλης, Μπέλης (63’ Μασάδο), Μιχαλόπουλος, Τσίτας (84’ Τσίγκας).

Α.Ο. Χανιά (Σούλης Παπαδόπουλος): Σικαλιάς, Γανωτής, Κοντέων, Γκότοβος, Εσόνο, Ενγκουέμ, Οικονομόπουλος (75’ Γκούμας), Ρόχας (46’ Αλέκου), Γκονζάλες, Πάγκαλος, Κρητικός.