Σε άλλον ένα τελικό, τον τρίτο σε τέσσερα αγωνίσματα όπου συμμετείχε, προκρίθηκε η Ροζάννα Λαμπαρδάκη, στο πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων/Νεανίδων του Βελιγραδίου.

Η αθλήτρια του Ναυτικού Ομίλου Χανίων πήρε το… εισιτήριο για τον τελικό στα 50μ. άπνου  ως τρίτη στην πρώτη προκριματική σειρά και με τον 8ο χρόνο συνολικά (00:18.33).

Το απόγευμα η Χανιώτισσα κολυμβήτρια θα συμμετάσχει στον τελικό, ενώ σε λίγη ώρα διεκδικεί την πρόκριση στον τελικό με την 4x100μ. επιφάνεια με την Εθνική ομάδα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Heat 1/3    Started at: 06/07/15 09:33:06.78
Rnk    Surname    Name    Year    Nation    Laps    Time    Notes
1    STADNIK    Lidia    1998     RUS        00:17.43    
2    LLOPIS SAEZ    Irene    1998     ESP        00:18.24    
3    LAMPARDAKI    Rozanna    1998     GRE        00:18.33    
4    RZEPKA    Zuzanna    2001     POL        00:18.84    
5    MALACHOWSKA    Kinga    1999     POL        00:18.89    
6    ZUBKO    Yelyzaveta    2000     UKR        00:19.63    
7    GUNDUZ    Sevval Nur    1998     TUR        00:20.20    
8    BACIC    Tesa    1999     CRO        00:22.45    

Heat 2/3    Started at: 06/07/15 09:36:07.35
Rnk    Surname    Name    Year    Nation    Laps    Time    Notes
1    LE FLEM    Margot    2000     FRA        00:18.06    
2    LEDOS DU DESERT    Emelyne    1998     FRA        00:18.20    
3    RUTZE    Michele    2000     GER        00:18.46    
4    ALICICCO    Eugenia    1999     ITA        00:18.54    
5    KOLARIKOVA    Lucie    2001     CZE        00:18.86    
6    ALEKSANDRA    Kotliar    1999     LTU        00:18.89    
7    GABALOVA    Nina    1998     SVK        00:19.16    
8    BERTOKOVA    Bernadette    1998     SVK        00:20.39    

Heat 3/3    Started at: 06/07/15 09:38:38.16
Rnk    Surname    Name    Year    Nation    Laps    Time    Notes
1    NAUMOVA    Alexandra    1998     RUS        00:17.29    
2    NIEMANN    Sophie    1998     GER        00:17.73    
3    KREPELKOVA    Klara    1998     CZE        00:18.04    
4    KUKHAR    Kateryna    2000     UKR        00:18.58    
5    FANTON    Noemi    2000     ITA        00:18.64    
6    TEKIN    Ecem    1998     TUR        00:19.53    
6    BLASZAK    Lilla    2000     HUN        00:19.53    
8    MARTINEZ MARTINEZ    Teresa    1998     ESP        00:19.57    

Rnk    Surname    Name    Year    Nation    Time    Notes
1    NAUMOVA    Alexandra    1998     RUS    00:17.29    
2    STADNIK    Lidia    1998     RUS    00:17.43    
3    NIEMANN    Sophie    1998     GER    00:17.73    
4    KREPELKOVA    Klara    1998     CZE    00:18.04    
5    LE FLEM    Margot    2000     FRA    00:18.06    
6    LEDOS DU DESERT    Emelyne    1998     FRA    00:18.20    
7    LLOPIS SAEZ    Irene    1998     ESP    00:18.24    
8    LAMPARDAKI    Rozanna    1998     GRE    00:18.33    
9    RUTZE    Michele    2000     GER    00:18.46    
10    ALICICCO    Eugenia    1999     ITA    00:18.54    
11    KUKHAR    Kateryna    2000     UKR    00:18.58    
12    FANTON    Noemi    2000     ITA    00:18.64    
13    RZEPKA    Zuzanna    2001     POL    00:18.84    
14    KOLARIKOVA    Lucie    2001     CZE    00:18.86    
15    MALACHOWSKA    Kinga    1999     POL    00:18.89    
15    ALEKSANDRA    Kotliar    1999     LTU    00:18.89    
17    GABALOVA    Nina    1998     SVK    00:19.16    
18    BLASZAK    Lilla    2000     HUN    00:19.53    
18    TEKIN    Ecem    1998     TUR    00:19.53    
20    MARTINEZ MARTINEZ    Teresa    1998     ESP    00:19.57    
21    ZUBKO    Yelyzaveta    2000     UKR    00:19.63    
22    GUNDUZ    Sevval Nur    1998     TUR    00:20.20    
23    BERTOKOVA    Bernadette    1998     SVK    00:20.39    
24    BACIC    Tesa    1999     CRO    00:22.45