Οι αθλητές του Θησέα… σάρωσαν τα μετάλλια στους αγώνες που συμμετείχαν το σαββατοκύριακο (31/10 και 01/11) σε Αθήνα και Ηράκλειο, φτάνοντας συνολικά τα δεκαέξι!

Αναλυτικά η επίσημη ενημέρωση του σωματείου για την παρουσία του σε Αθήνα και Ηράκλειο:

Με 16 μετάλλια και πολλές εμπειρίες έκλεισε το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε  σε Αθήνα και Ηράκλειο.

Το Σάββατο 31 Οκτωβρίου διεξήχθησαν ταυτόχρονα 2 αγώνες σε Αθήνα και Ηράκλειο και οι αθλητές μας πραγματοποίησαν σπουδαίες εμφανίσεις καταφέρνοντας να πλασαριστούν στα μετάλλια και να αποδείξουν οτι το μέλλον τους ανήκει.

Συγκεκριμένα στην Αθήνα στους περιφερειακούς παμπαίδων-παγκορασίδων 8-13 ετών είχαμε τα εξής αποτελέσματα:

Σπάθη παμπαίδων 8-10 ετών:3ος Νικολόπουλος Νικολό,6ος Δρακάκης Γεώργιος και 7ος Τζωρτζουλάκης Γεώργιος.
Σπάθη παμπαίδων 11-13 ετών:3ος Πάσσαμ Ιάσονας,6ος Μελισσείδης Αλέξανδρος,16ος Πολυχρονάκης Ιωάννης και 20ος Μαμέλης Μιχαήλ.
Ξίφος μονομαχίας παμπαίδων 11-13 :6ος Τζωρτζάκης Πέτρος και 35ος Σύρμος Μιχαήλ.
Ξίφος μονομαχίας παγκορασίδων 11-13: 16η Μελαμπιανάκη Ελένη και 27η Παπαδοπούλου Μάγια.
Σπάθη παγκορασίδων 8-10 ετών:6η Αναγνώστη Μόνικα.

Την ίδια  ημέρα και ώρα στο Ηράκλειο πραγματοποιήθηκαν τα Ανδρόγεια και συνεχίστηκαν οι επιτυχίες για τους αθλητές μας! 

Αναλυτικότερα:

Ξίφος μονομαχίας εφήβων:1ος Καραπιδάκης Ιωάννης,2ος Ζερβάκης Κωνσταντίνος και 3ος Τσακιράκης Θοδωρής.Πάσσαμ Φίλιππος,Πανταζόγλου Νικόλαος και Αρχαύλης Εμμανουήλ πλασαρίστηκαν στην 8αδα της κατηγορίας.
Σπάθη γυναικών(13 ετών και άνω):3η Καραπιδάκη Ανθή.Ζερβάκη Γεωργία και Αρχαύλη Αθηνά πλασαρίστηκαν στην 8αδα.
Ξίφος μονομαχίας ανδρών:2ος Καραπιδάκης Ιωάννης και 3ος Ζαχαριουδάκης Νικόλαος.Βαρούχας Εμμανουήλ και Πρόντανοβ Στέφανος πλασαρίστηκαν στην 8αδα.
Ξίφος μονομαχίας γυναικών:3η Βενιανάκη Εβελίνα.

Την Κυριακή πραγματοποιήθηκαν στο Ηράκλειο οι περιφερειακοί αγώνες παμπαίδων-παγκορασίδων 8-13 ,οπου για 2η μέρα οι αθλητές μας έδειξαν την πρόοδό τους και κατέκτησαν μετάλλια αλλά και πολλές εμπειρίες:

Σπάθη παμπαίδων 11-13 ετών:1ος Πάσσαμ Ιάσονας,2ος Πολυχρονάκης Ιωάννης και 3ος Μεσσαριτάκης Λουκάς.
Σπάθη παμπαίδων 8-10 ετών:3ος Τζωρτζουλάκης Γεώργιος.
Ξίφος μονομαχίας παμπαίδων:3ος Τζωρτζάκης Πέτρος.Μαρής Γεώργιος πλασαρίστηκε στην 8αδα.
Ξίφος μονομαχίας παγκορασίδων:2η Παπαδοπούλου Μάγια,3η Μελαμπιανάκη Ελένη και 5η Τσιραγάκη Ανδριάνα.
Ξίφος ασκήσεως 8-10:5ος Τσιραγάκης Γεώργιος.

Το Δ.Σ. θέλει να συγχαρεί όλους τους αθλητές αλλά και τους προπονητές του συλλόγου Ξαγοραράκη Φανή,Πρόντανοβ Στέφανο και Κοντογιάννη Αλέξανδρο. Επίσης τις ΑΝΕΚ LINES  για την υποστήριξη στις μετακινήσεις των αθλητών. 

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επισκεφθείτε: www.aothiseas.gr


Ακολουθήστε το Flashnews στο Google News και στο Facebook