Γρήγορα ξεπέρασε την ήττα από τον ΚΑΟΔ το Ρέθυμνο επιστρέφοντας στις επιτυχίες στην Α2 μπάσκετ των ανδρών. Η ομάδα του Κουφού νίκησε  στο κλειστό του Ρεθύμνου με 82-67 του Ερμή Λαγκαδά στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής.

Οι γηπεδούχοι μπορεί να μην είχαν υψηλή απόδοση στο α’ μέρος, αλλά στην επανάληψη δεν άφησαν περιθώρια αμφισβήτησης της ανωτερότητά τους καθαρίζοντας το ματς στο 3ο δεκάλεπτο, χάρις στην καλή τους άμυνα και τον επιθετικό οίστρο του Λάτοβιτς.

Αν και οι γηπεδούχοι κατέβασαν ταχύτητα στο 4ο δεκάλεπτο διατήρησαν την υπέρ τους διαφορά σε υψηλά επίπεδα φτάνοντας και στο +23 (67-44) με τρίποντο του Σακελλαρίου στο 33’:30’’. Από εκεί και μετά η διαφορά κυμαινόταν από 15-18 πόντους για να έρθει το τελικό 82-67.

Τα δεκάλεπτα: 17-15, 37-32 (ημίχ.), 60-40, 82-67.
ΑΓΟΡ (Στ. Κουφός): Κυριακόπουλος, Κούμουλος 7 (2), Γκρούντμπεργκ 10 (1), Τσόχλας 10 (1), Σακελλαρίου 5 (1), Μαγκουνής 11 (1), Θεοδωράκος Γ. 3 (1),  Χαρισμίδης 13, Πολίτης 5 (1), Λάτοβιτς 18.
ΕΡΜΗΣ Λ. (Αγγέλης): Παναγιωτόπουλος 14, Στέβοβιτς 6, Τρούλιαλης, Παπακωνσταντίνου 6 (1), Ράλλης 17 (1), Αναγνωστόπουλος 4, Νησιώτης 6, Γκαμούρας 12, Λευκαδίτης 2.