Αμετάβλητη έμεινε η κατάσταση στην κορυφή της βαθμολογίας του ομίλου τίτλου της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Χανίων, με Πανακρωτηριακό και Άρη Σούδας να μένουν στο 1-1.

Οι δύο ομάδες παρέμειναν ισόβαθμες στην κορυφή της βαθμολογίας. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 4’ με κόρνερ του Στρατουδάκη και είχαν μοναδική ευκαιρία για το 0-2 με τον Κλωθάκη, ενώ οι γηπεδούχοι, που είχαν τις περισσότερες φάσεις στο ματς, ισοφάρισαν στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου με τον Βασιλομιχελάκη.

Στην 3η θέση ανέβηκε η νεανική Δόξα Παχιανών που επικράτησε στη Σούδα 1-0 του Ποσειδώνα με γκολ του Λ. Γαβαλά, συνεχίζοντας την εντυπωσιακή της πορεία.

Στο -4 από την κορυφή μείωσαν ΙΝΚΑ και Άρης Βουκολιών, που νίκησαν με το ίδιο σκορ (3-0) Κεραμειά (εκτός έδρας) και Ίκαρο Μουρνιών (εντός έδρας).

Ο Μινώταυρος… έσπασε το ρόδι, πανηγυρίζοντας την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα, η οποία ήρθε με ανατροπή στο σκορ (3-1) απέναντι στον “κακό δαίμονά” του Σπάθα, στο Κολυμβάρι.

Στον όμιλο παραμονής: Αστέρας Μαν.-ΔΑΑΟΧ 1-1, Ασπίδα-Κορωνίδα 1-1
Στη Β’ ΕΠΣΧ: Γρανίτης-Φωστήρας 2-0, Κρ. Αστέρας-Άμιλλα 6-0
Στη Γ’ ΕΠΣΧ: Νέος Κισσαμικός-Υρτακίνα 1-4