Το περσινό ζευγάρι του τελικού, ο κυπελλούχος Άρης Βουκολιών και ο φιναλίστ Άρης Σούδας, αλλά και η νεανική Δόξα Παχιανών προκρίθηκαν στα ημιτελικά του Κυπέλλου.

Ο κάτοχος του τροπαίου Άρης Β. πήρε την πρόκριση με εκτός έδρας νίκη με 3-2 κόντρα στον Ερασιτέχνη Πλατανιά, ενώ με το ίδιο σκορ, αλλά στην παράταση, ο Άρης Σούδας έκαμψε την αντίσταση του μαχητικού Αστέρα Μανολιόπουλου. Η κανονική διάρκεια του αγώνα ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 2-2.

Στο Κολυμβάρι η Δόξα Παχιανών με πρωταγωνιστή τον τερματοφύλακά της Χριστουλάκη (απέκρουσε δύο πέναλτι) πήρε ιστορική πρόκριση απέναντι στη Σπάθα με 4-2 στη… ρώσικη ρουλέτα. Η κανονική διάρκεια του αγώνα και η παράταση ολοκληρώθηκαν χωρίς σκορ, ενώ οι φιλοξενούμενοι από το 93’ της παράτασης έπαιζαν με δέκα λόγω δεύτερης κίτρινης στον Αντ. Περράκη, που είχε δεχθεί την πρώτη κάρτα όταν ήταν στον πάγκο.