Ο ΑΟ Χανιά βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ από τον Ολυμπιακό και δεν μπόρεσε να προβάλει μεγαλύτερη αντίσταση στη συνέχεια του ματς στους “ερυθρόλευκους” (6-0).

Ζντιέλαρ (4’), Κασάμι (12’ και 45’), Σεμπά (36’), Πουλίδο (73’) και Φουστέρ (90’) πέτυχαν τα γκολ της νίκη για τους γηπεδούχους.

Ο ΑΟΧ είχε δοκάρι στο 14’ με τον Μπριλάκη, ενώ στο 26’ ο Κατσικογιάννης του αρνήθηκε πέναλτι σε χέρι του Σεμπά, με τον β’ βοηθό Δόση να κόβει λανθασμένα με οφσάιντ τον Λίτα που έβγαινε μόνος απέναντι από τον Καπίνο στο 28′.

Βασικός για πρώτη φορά αγωνίστηκε για τον ΑΟΧ ο Μιχαλαντρέας Νύκταρης, ενώ το ντεμπούτο του σε επίσημο ματς έκανε ο Βασίλης Φυντικάκης.

4’ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Ερνάνι ο Αυλωνίτης στρώνει στον Ζντιέλαρ που με σουτ ανοίγει το σκορ (1-0).
12’ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Σεμπά ο Κασάμι με ωραίο σουτ στην κίνηση κάνει το 2-0.
13’ Ο Ερνάνι απέφυγε τον Καρτσαμπά και σούταρε για να αποκρούσει ο Πρίφτης.
14’ Σουτ του Μπριλάκη στο οριζόντιο δοκάρι.
18’ Σουτ του Πουλίδο άουτ.
20’ Ο Πρίφτης απέκρουσε το πέναλτι του Φουστέρ, που δόθηκε σε σπρώξιμο του Μπριλάκη στον Πουλίδο.
32’ Ο Ζντιέλαρ πασάρει στον Ερνάνι που με σουτ στέλνει την μπάλα άουτ.
36’ ΓΚΟΛ: Στην πλάτη της άμυνας ο Πουλίδο γυρίζει την μπάλα στον Σεμπά, που σε κενή εστία κάνει το 3-0.
39’ Γύρισμα του Πουλίδο σουτ του Ερνάνι αποκρούει ο Πρίφτης.
43’ Ο Ερνάνι απέφυγε τον Μπριλάκη και πάσαρε προς τον Πουλίδο με τον Παγώνη να διώχνει σωτήρια σε κόρνερ.
45’ ΓΚΟΛ: Ωραία συνεργασία Πουλίδο-Ελαμπντελαουί, η πάσα του Φουστέρ κοντράρει στον Παγώνη αλλά ο Ισπανός έστω και πεσμένος στο έδαφος με δεύτερη προσπάθεια πασάρει στον Κασάμι που πλασάρει από κοντά για το 4-0.
54’ Σουτ του Πουλίδο άουτ.
57’ Ωραία μπαλιά του Ζντιέλαρ στον Ερνάνι που αποφεύγει τον Καρτσαμπά και σεντράρει για τον Πουλίδο που πλασάρει άουτ.
62’ Σέντρα του Ερνάνι σουτ του Μανιάτη άουτ.
73’ ΓΚΟΛ: Ο Ερνάνι κάνει τη σέντρα και ο Πουλίδο με κοντινό πλασέ κάνει το 5-0.
81’ Σέντρα του Μανθάτη πλασέ στην κίνηση του Φουστέρ άουτ.
90’ ΓΚΟΛ: Σουτ του Ζντιέλαρ απομακρύνεται από τον Φυντικάκη και ο Φουστέρ με νέο σουτ κάνει το 6-0.

Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)
Βοηθοί: Τάτσης (Ηπείρου)-Δόσης (Αθηνών)
4ος διαιτητής: Παππάς (Αθηνών)

Κίτρινες κάρτες: Μπριλάκης (20’), Κασάμι (38’), Λίτα (57’)

Ολυμπιακός (Μάρκο Σίλβα): Καπίνο, Ελαμπντελαουί (46’ Σάλιακας), Μποτία, Αυλωνίτης, Τσιμίκας, Ζντιέλαρ, Κασάμι (46’ Μανιάτης), Φουστέρ, Ερνάνι (76’ λ.τρ. Μανθάτης), Σεμπά, Πουλίδο.

Α.Ο. Χανιά (Γιώργος Λυρώνης): Πρίφτης, Παγώνης (46’ Φυντικάκης), Καρτσαμπάς, Μπριλάκης, Χατζηλιάδης (46’ Μπουζούκης), Ρίκκα, Μασάδο, Μιχ. Νύκταρης (72’ Σάντερσον), Γκέσιος, Λίτα.