Τρίτο σερί “Χ” για τον Πλατανιά στο πρωτάθλημα αυτή τη φορά κόντρα στον Ηρακλή (0-0) αν και το αποτέλεσμα στο Καυτανζόγλειο κάλλιστα μπορούσε να ήταν το “διπλό”.

Ο Πλατανιάς ξεκίνησε… μουδιασμένα το παιχνίδι και ο Ηρακλής, χωρίς το πρώτο του… βιολί Βέλλιο αλλά με τον πρώην παίκτη του ΑΟΧ Λουκίνα στη γραμμή κρούσης, ήταν αυτός που πλησίασε στο γκολ σε αρκετές περιπτώσεις. Στη συνέχεια οι παίκτες του Γιώργου Παράσχου περιόρισαν τα λάθη και έχασαν σπουδαίες ευκαιρίες για να πετύχουν το γκολ, με τον Χουάντερσον να τους το αρνείται στις περισσότερες των περιπτώσεων.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του παιχνιδιού δεν ήταν τόσο… φρενήρης όσο του πρώτου 45λεπτου, αλλά και πάλι ο Πλατανιάς… σπατάλησε σημαντικές στιγμές για να φύγει νικητής από τη Θεσσαλονίκη.

2’ Μακρινό σουτ του Ανγκούλο ψηλά άουτ.
4’ Προσπάθεια του Τσιλιανίδη, που μπαίνει στην περιοχή και πλασάρει με τον Σωτηρίου να διώχνει σε κόρνερ.
5’ Σουτ του Καρασαλίδη μπλοκάρει ο Σωτηρίου
8’ Ο Τσιλιανίδης αυτή τη φορά από την αριστερή πλευρά μπήκε στην περιοχή και σούταρε αλλά ξανά απέκρουσε ο Σωτηρίου.
10’ Τετ-α-τετ ο Λουκίνας με τον Σωτηρίου σουτάρει και στέλνει την μπάλα άουτ.
13’ Σουτ του Μουνάφο η μπάλα καταλήγει κόρνερ μετά την παρέμβαση του Ζιαμπάρη.
15’ Δυνατό σουτ του Γκνιάτιτς και εντυπωσιακή απόκρουση του Χουάντερσον.
16’ Σέντρα του Κουλιμπαλί ο Γουνδουλάκης δεν πιάνει όπως θα ήθελε την κεφαλιά προ του Χουάντερσον και η μπάλα πάει στα πλάγια.
23’ Σουτ του Ανγκούλο λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
34’ Σουτ του Αποστολόπουλου άουτ.
36’ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά. Σέντρα-σουτ του Κουλιμπαλί αποκρούει ο Χουάντερσον, που στην εξέλιξη της φάσης αρνείται το γκολ σε σουτ του Μενδρινού.
57’ Νέα σπουδαία ευκαιρία για τον Πλατανιά. Σέντρα του Κουλιμπαλί ο Γουνδουλάκης από κοντά δεν μπορεί να σκοράρει, ο Μπουκουβάλας διώχνει πάνω του αλλά το σουτ του αποκρούει με το πόδι ο Χουάντερσον.
58’ Σουτ του Αποστολόπουλου μπλόκαρε ο Χουάντερσον.
62’ Ο Γκνιάτιτς έκανε το σουτ η μπάλα κόντραρε σε αμυνόμενους και κατέληξε κόρνερ.
74’ Φάουλ του Ρομάνο κεφαλιά του Κυριακίδη άουτ.
77’ Σέντρα του Κουλιμπαλί κεφαλιά του Ανγκούλο άουτ.

Διαιτητής: Λαμπρόπουλος (Ηλείας)
Βοηθοί: Βερρής (Λέσβου)-Πυλαρινός (Ζακύνθου)
4ος διαιτητής: Σκουλάς (Σερρών)

Κίτρινες κάρτες: Ιντζόγλου (19’), Μουνάφο (27’), Γουνδουλάκης (42’), Βάντερσον (53’), Ντίνας (88’)

Ηρακλής (Νίκος Παπαδόπουλος): Χουάντερσον, Μπουκουβάλας, Ζιαμπάρης, Μπαρτολίνι, Σαραμαντάς, Καρασαλίδης (76’ Πασάς), Ιντζόγλου, Κυριακίδης, Τσιλιανίδης, Μπουλούτ (64’ Ρομάνο), Λουκίνας (70’ Περόνε).

Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Σωτηρίου, Κουλιμπαλί, Σελίν, Ιτούα, Βάντερσον, Γκνιάτιτς, Μουνάφο, Γουνδουλάκης (79’ Στανισάβλιεβιτς), Μενδρινός (66’ Ντίνας), Αποστολόπουλος (86’ Μιλούνοβιτς), Ανγκούλο.