Ο Πλατανιάς δεν μπόρεσε να δώσει συνέχεια στο νικηφόρο σερί του στα Χανιά κόντρα στον Πανιώνιο, μένοντας ως το τέλος στο 0-0 με την ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη.

Στην ομάδα του Γιώργου Παράσχου πάντως για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική δεν δόθηκε πέναλτι αφού ο Λαμπρόπουλος «έκλεισε τα μάτια» σε χέρι του Καθάριου σε σουτ του Μιλούνοβιτς στο 2’. Σημαντικότερη ευκαιρία για τον Πλατανιά η κεφαλιά του Ανγκούλο στο 22’ που απέκρουσε ο Διούδης, ενώ ο Ισπανός επιθετικός είχε καλή ευκαιρία και στο 64’ με την κεφαλιά του να καταλήγει άουτ.

Με αμυντικούς προσανατολισμούς ήρθε στα Χανιά ο Πανιώνιος, που απείλησε μόνο στο 31’ με τον Καθάριο, ενώ του ακυρώθηκε γκολ του Μασούρα ως οφσάιντ στο 44’, σε φάση όπου μάλλον οριακά ήταν εκτεθειμένος ο παίκτης των φιλοξενούμενων.

2’ Σουτ του Μιλούνοβιτς η μπάλα στο χέρι του Καθάριου αλλά ο Λαμπρόπουλος δεν καταλογίζει το πέναλτι.
13’ Σέντρα του Αποστολόπουλου σουτ στην κίνηση του Μιλούνοβιτς άουτ.
18’ Σουτ του Αποστολόπουλου αρκετά έξω από την εστία.
20’ Φάουλ του Μπακασέτα κεφαλιά του Ρισβάνη μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Σωτηρίου.
21’ Μακρινό σουτ του Μπακασέτα άουτ.
22’ Σέντρα του Μιλούνοβιτς κεφαλιά του Ανγκούλο και σπουδαία επέμβαση του Διούδη.
25’ Σέντρα του Μουνάφο κεφαλιά του Μιλούνοβιτς μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Διούδης.
31’ Ιδανική μπαλιά του Σιώπη στην πλάτη της άμυνας για τον Καθάριο που με σουτ στέλνει την μπάλα άουτ.
44’ Σέντρα του Καραμάνου ο Μασούρας με κεφαλιά σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ με υπόδειξη του α’ βοηθού Καρατζίκα.
60’ Σουτ του Ανγκούλο άουτ.
64’ Κόρνερ του Μιλούνοβιτς κεφαλιά του Ανγκούλο άουτ.
78’ Κόρνερ του Ντίνα κεφαλιά του Μπανανά η μπάλα κοντράρει σε αντίπαλο και καταλήγει κόρνερ.

Διαιτητής: Λαμπρόπουλος (Ηλείας)
Βοηθοί: Καρατζίκας-Τσολάκης (Αθηνών)
4ος διαιτητής: Νεοφυτιάδης (Κορινθίας)

Κίτρινες κάρτες: Ρισβάνης (7’), Τζανδάρης (38’), Χαλκιαδάκης (79’), Κουλιμπαλί (81’)

Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Σωτηρίου, Κουλιμπαλί, Μπανανά, Σελίν, Βάντερσον, Μουνάφο (83’ Στανισάβλιεβιτς), Γκνιάτιτς, Μιλούνοβιτς (77’ Πάγκαλος), Αποστολόπουλος (61’ Τσουράκης), Ντίνας, Ανγκούλο.

Πανιώνιος (Μαρίνος Ουζουνίδης): Διούδης, Β. Βλάχος, Ρισβάνης, Οικονόμου, Τασουλής, Τζανδάρης (65’ Χαλκιαδάκης), Σιώπης, Καθάριος, Μασούρας (90+3’ Μπαργκάν), Μπακασέτας (87’ Πατσατζόγλου), Καραμάνος.