Η… ανάσταση του ΑΟΧ δεν ήρθε ούτε στη Ναύπακτο, κόντρα στην Παναχαϊκή, αφού η ομάδα του Θωμά Γράφα “κόλλησε” στο 0-0, στο εξ αναβολής ματς της 24ης αγωνιστικής.

Ο ΑΟΧ κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο είχε τις ευκαιρίες για να πάρει τη νίκη με τους Γκέσιο, Δεινόπαπα και Τσούτση, αλλά ο Στρέζος αρνήθηκε το γκολ με τις αποκρούσεις του. Στο 63′ υπήρξαν διαμαρτυρίες από πλευράς “μπλε” για πέναλτι του Γ. Λαμπρόπουλου πάνω στον Παγώνη.

Η συνέχεια γίνεται ακόμα πιο δύσκολη για τον ΑΟΧ που συνεχίζει να αγνοεί τη νίκη εντός των τεσσάρων γραμμών του γηπέδου από τις 24 Οκτωβρίου 2015!

3’ Φάουλ του Ι. Λαμπρόπουλου σουτ του Μουκίδη άουτ.
6’ Σέντρα του Τσούτση κεφαλιά του Γκέσιου λίγο έξω από την εστία.
11’ Σουτ του Χούσα άουτ.
25’ Σουτ του Μασάδο λίγο πάνω από την εστία η μπάλα.
38’ Ο Στρέζος μπλοκάρει την μπάλα μετά την εκτέλεση φάουλ του Μασάδο.
44’ Σέντρα-σουτ του Χαρτσιά άουτ.
45’ Λάθος στην άμυνα της Παναχαϊκής σουτ του Σάντερσον μπλοκάρει ο Στρέζος.
47’ Σουτ του Μουκίδη άουτ.
54’ Σέντρα του Μασάδο κεφαλιά του Παλιάτσιου άουτ.
55’ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟΧ. Ο Γκέσιος από κοντά σουτάρει και ο Στρέζος κάνει σπουδαία επέμβαση.
56’ Κοντά στο γκολ και πάλι ο ΑΟΧ, από σουτ του Γκέσιου η μπάλα έφτασε στον Δεινόπαπα που σούταρε για να μπλοκάρει ο Στρέζος.
78’ Σουτ του Τσούτση ο Στρέζος διώχνει σε κόρνερ.

Διαιτητής: Τάσης (Ηπείρου)
Βοηθοί: Χουλιάρας (Αιτωλοακαρνανίας)-Μωυσιάδης (Ηπείρου)
4ος διαιτητής: Ρούσσος-Μπεκερτζής (Πρέβεζας)

Κίτρινες κάρτες: Καρτσαμπάς (20’), Σάντερσον (31’), Γ. Λαμπρόπουλος (52’), Χατζηλιάδης (57’), Πινδώνης (58’)

Παναχαϊκή (Ηλίας Φυντάνης): Στρέζος, Χούσα, Ασίγκμπα, Γ. Λαμπρόπουλος, Ι. Λαμπρόπουλος, Πινδώνης, Τρίγκας, Μουκίδης, Χαρτσιάς, Παπανικολάου (90+1’ λ.τρ. Σαμπατάκος), Μητρόπουλος.

Α.Ο. Χανιά (Θωμάς Γράφας): Πρίφτης, Παγώνης, Καρτσαμπάς, Διαμαντόπουλος, Χατζηλιάδης, Σάντερσον (56′ Καμινιώτης), Μασάδο, Τσούτσης (90+2’ Φυντικάκης), Δεινόπαπας (79’ Νάκας), Παλιάτσιος, Γκέσιος.