Ο Πλατανιάς βρέθηκε να διεκδικεί ακόμα και την έξοδό του στην Ευρώπη, αλλά με το παιχνίδι κόντρα στον ΠΑΟΚ (0-0),ολοκλήρωσε τις προσπάθειές του στο πρωτάθλημα.

Στην τελευταία.. παράσταση για τη φετινή σεζόν οι παίκτες του Γιώργου Παράσχου ήθελαν να αποζημιώσουν τον κόσμο για τη στήριξή του με μία νίκη αλλά αυτή δεν ήρθε κυρίως ελέω Γλύκου, που επέστρεψε στην ενδεκάδα του ΠΑΟΚ έπειτα από τέσσερις μήνες περίπου και αρνήθηκε το γκολ σε Μιλούνοβιτς (54’) και Γουνδουλάκη (62’).

Ζεστό χειροκρότημα από τους φιλάθλους που βρέθηκαν στα Περιβόλια στον Πλατανιά για την εξαιρετική του πορεία.

27’ Πάσα του Ντίνα στον Ανγκούλο το σουτ του οποίου καταλήγει αρκετά έξω από την εστία.
29’ Κόρνερ του Κάτσε ο Τζιόλης παίρνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα καταλήγει αρκετά έξω από την εστία.
34’ Δυνατό σουτ του Κουλιμπαλί άουτ.
35’ Ο Μιλούνοβιτς με σουτ πίσω από τη σέντρα προσπάθησε να “κρεμάσει” τον Γλύκο, η μπάλα κατέληξε άουτ.
36’ Ο Μακ πασάρει στον Τζαβέλλα, που μέσα από την περιοχή επιχειρεί σέντρα-σουτ για να μπλοκάρει σταθερά ο Κοκκαλάς.
41’ Εκτέλεση φάουλ του Κάτσε και εντυπωσιακή απόκρουση του Κοκκαλά στη δεξιά του γωνία.
43’ Ο Γκνιάτιτς πασάρει στον Μιλούνοβιτς που ελίσσεται μέσα στην περιοχή και σουτάρει για να μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Γλύκος.
44’ Σέντρα του Ροντρίγκες κεφαλιά του Κάτσε άουτ.
54’ O Μιλούνοβιτς μέσα στην περιοχή ξεμαρκάριστος κάνει το σουτ και ο Γλύκος αποκρούει σε κόρνερ.
55’ Από το κόρνερ του Ντίνα ο Γουνδουλάκης κάνει το σουτ και ο Σελίν από κοντά δεν μπορεί να σκοράρει, στέλνοντας με προβολή την μπάλα άουτ.
59’ Μπαλιά του Μακ στην πλάτη της άμυνας για τον Ροντρίγκες που σουτάρει άουτ.
62’ Απίστευτη ευκαιρία για τον Πλατανιά από μπαλιά του Μιλούνοβιτς ο Γουνδουλάκης βγαίνει μόνος απέναντι από τον Γλύκο και προσπαθήσει να τον “κρεμάσει” με τον γκολκίπερ του ΠΑΟΚ να αποκρούει.
65’ Ατομική προσπάθεια του Πέλκα και σουτ η μπάλα καταλήγει άουτ.
90’ Σουτ του Κουλιμπαλί μπλόκαρε ο Γλύκος.

Διαιτητής: Μάνταλος (Καβάλας)
Βοηθοί: Αλεξέας (Μεσσηνίας)-Τσολάκης (Αθηνών)
4ος διαιτητής: Βοσκάκης (Ρεθύμνου)

Κίτρινες κάρτες: Μπανανά (40’), Τζαβέλλας (88’),

Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Κοκκαλάς, Κουλιμπαλί, Μπανανά, Σελίν, Βάντερσον, Γκνιάτιτς (84’ Πάγκαλος), Στανισάβλιεβιτς, Γουνδουλάκης, Ντίνας, Μιλούνοβιτς (68’ Ράμος), Ανγκούλο (76’ Τσουράκης).

ΠΑΟΚ (Βλάνταν Ίβιτς): Γλύκος, Κίτσιου, Χατζηισαΐας, Μαλεζάς, Τζαβέλλας, Τζιόλης, Τσίμιροτ, Κάτσε (63’ Πέλκας), Ροντρίγκες, Κοροβέσης (90+1’ Χαρίσης), Μακ.