Ο Κισσαμικός δυσκολευόταν να βρει διαδρόμους προς την περιοχή της Παναχαϊκής, που του είχε βάλει δύσκολα με το σκορ στο 1-1 αλλά η είσοδος των Λώττα και (κυρίως) Μάντζη άλλαξε τις ισορροπίες.

Με μία ασίστ του Μάντζη και ένα όμορφο δικό του γκολ ο Κισσαμικός έφτασε στο 3-1 απέναντι στην αξιόμαχη Παναχαϊκή, επιστρέφοντας στις νίκες.

Οι φιλοξενούμενοι μετά το τέλος του ματς εξέφρασαν αρκετά παράπονα για το διαιτητή Γκάμαρη, ζητώντας στο 12’ πέναλτι σε μαρκάρισμα του Τζημογιάννη στον Μητρόπουλο.

Οι φάσεις του αγώνα
10’ ΓΚΟΛ: Κόρνερ του Μάνιας η μπάλα φτάνει στον Σαπαλίδη, που με σουτ ανοίγει το σκορ (1-0).
12’ Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται για πέναλτι πάνω στον Μητρόπουλο από τον Τζημογιάννη.
39’ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Πινδώνη ο Σαμπατάκος με κεφαλιά ισοφαρίζει σε 1-1.
66’ Σέντρα του Τσοντάκη κεφαλιά του Σαπαλίδη η μπάλα περνάει παράλληλα από την εστία.
70’ Σέντρα του Μάντζη πλασέ του Ποκόνγκ απέκρουσε ο Στρέζος.
72’ Σέντρα του Λώττα κεφαλιά του Μάντζη και νέα σπουδαία επέμβαση από τον Στρέζο.
75’ ΓΚΟΛ: Ωραία προσπάθεια του Μάντζη και πάσα στον Ποκόνγκ που με πλασέ από κοντά κάνει το 2-1.
88’ ΓΚΟΛ: Εντυπωσιακή ατομική προσπάθεια του Μάντζη και πλασέ από δύσκολη γωνία για το 3-1.
89’ Εκτέλεση φάουλ του Λώττα η μπάλα προσκρούει στο δοκάρι.
90’ Μακρινό σουτ του Πινδώνη άουτ.

Διαιτητής: Γκάμαρης (ΕΠΣ Αθηνών)
Βοηθοί: Τρουλινός-Γαρεφαλάκης (ΕΠΣ Ηρακλείου)
4ος διαιτητής: Μουρτζάκης (ΕΠΣ Ηρακλείου)

Κίτρινες κάρτες: Παντελάκης (61’), Χούσα (81’)

Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Γιαγκιόζης, Τσουβαλτσίδης, Παντελάκης, Τζημογιάννης, Τσοντάκης, Σμίλτος, Ενγκουέμ, Μάνιας (67’ Λώττας), Βλάχος (67’ Μάντζης), Ποκόνγκ, Σαπαλίδης (84’ Τσικουδάκης).

Παναχαϊκή (Ηλίας Φυντάνης): Στρέζος, Χούσα, Ασίγκμπα, Γ. Λαμπρόπουλος, Πινδώνης, Τρίγκας (29’ λ.τρ. Βορύλλας), Μουκίδης, Χαρτσιάς, Μητρόπουλος, Σαμπατάκος, Ρουμπάτος.