Δείχνοντας καλό πρόσωπο ο Κισσαμικός νίκησε με 2-0 την ομάδα Κ20 του Ολυμπιακού, σε φιλική αναμέτρηση που έγινε το απόγευμα της Τετάρτης στο Μάλεμε.

Ο αγώνας είχε φιλανθρωπικό χαρακτήρα, αφού με απόφαση της Διοίκησης του Κισσαμικού μέρος των εσόδων θα διατεθούν στο Αννουσάκειο Ίδρυμα. Η προσέλευση του κόσμου ήταν ικανοποιητική, ενώ στο γήπεδο παρευρέθηκαν και φίλοι του Ολυμπιακού από τη Θύρα 7 Χανίων.

Στο αγωνιστικό κομμάτι Κίκε και Σταθάκης, με κεφαλιές, πέτυχαν τα γκολ για τον Κισσαμικό, ενώ οι “ερυθρόλευκοι” με ισοφάριση στο 88’, με φάουλ του Βρουσάι, αλλά ο Γκέκας επενέβη θετικά και απέκρουσε.

Τα παιδιά της Ακαδημίας Νέας Κυδωνίας (Σχολή ποδοσφαίρου του Ολυμπιακού στα Χανιά) συνόδευσαν τους παίκτες της Κ20 κατά την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

5’ Ωραία ατομική προσπάθεια του Καπετσή και σέντρα για τον Βρουσάι που με σουτ στην κίνηση στέλνει την μπάλα άουτ.
8’ Ο Τιάγκο Σίλβα εκτελεί με πάσα το φάουλ για τον Σταθάκη, που με σουτ στέλνει την μπάλα άουτ.
20’ Σέντρα του Παγώνη σουτ του Κουρέλλα αποκρούει ο Αγγελόπουλος.
21’ Ατομική προσπάθεια του Κίκε που μπαίνει στην περιοχή και πλασάρει αλλά ο Αγγελόπουλος αποκρούει.
35’ Φάουλ του Σταθάκη άουτ.
38’ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Μάντζη ο Κίκε με ωραία κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.
41’ Κόρνερ του Τιάγκο Σίλβα κεφαλιά του Ραπτάκη άουτ.
44’ Σουτ του Μεγαρίτη μπλοκάρει ο Λαζαρίδης.
55’ Γύρισμα του Θέου στον Παγώνη, που σουτάρει δυνατά και η μπάλα καταλήγει πάνω από τα δοκάρια του Αγγελόπουλου.
88′ Εκτέλεση φάουλ του Βρουσάι αποκρούει ο Γκέκας.
90+2′ ΓΚΟΛ: Κόρνερ του Θέου, ο Σταθάκης με κεφαλιά κάνει το 2-0.

Διαιτητής: Γ. Γιαννουλάκης
Βοηθοί: Καλφάκης-Σινιοράκης

Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης (60’ Γκέκας), Παγώνης (71’ Τσερκέζος), Ραπτάκης (56’ λ.τρ. Παντελάκης), Σταθάκης, Κουρέλλας (88′ Φυντικάκης), Σελινιωτάκης (88′ Αντωνιάδης), Γκούμας (65’ Ενγκουέμ), Τιάγκο Σίλβα (63’ Πέεφ), Βλάχος, Κίκε (65’ Τσοντάκης), Μίλιτς (12’ λ.τρ. Μάντζης).

Ολυμπιακός Κ20 (Βασίλης Βούζας): Αγγελόπουλος, Μπέτσας (70′ Αμπάρα), Πανάγου, Βατουσιάδης (57’ Γιανναράκης), Τσιμπούκας, Λάμπρου (60’ Χρήστου), Κουγιός (46’ Ξενιτίδης), Μεγαρίτης (65’ Κηπουρός), Καπετσής, Βρουσάι, Τασιούλης (46’ Αντωνόπουλος).