Το τρένο του Εργοτέλη παραμένει στις ράγες με τους παίκτες του Γιάννη Χατζηνικολάου να κερδίζουν την Ρόδο με 2-0 καθαρίζοντας τη νίκη από το πρώτο τέταρτο του αγώνα.

Χαμηλό εμπόδιο αποδείχθηκε η Ρόδος για τον Εργοτέλη που δεν αντιμετώπισε την παραμικρή αντίσταση στους ποδοσφαιριστές του Γιάννη Χατζηνικολάου. Οι “κιτρινόμαυροι” επιστρέφοντας στα εντός έδρας παιχνίδια μετά από οκτώ μήνες, μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και με δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά (13′, 16′) από του Καϊμακαμούδη, Καλέ έκανε το 2Χ2 στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.

Από την στιγμή που ο Εργοτέλης καθάρισε το παιχνίδι από τα πρώτα 15 λεπτά του αγώνα, η υπόλοιπη διάρκεια του ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα. Οι Ροδίτες δεν μπόρεσαν να προβάλουν την παραμικρή αντίσταση με τους παίκτες του Χατζηνικολάου να χάνουν αρκετές ευκαιρίες κατά την διάρκεια της αναμέτρησης. Στο δεύτερο 45λεπτο και κάτω από ιδιαίτερα υψηλές θερμοκρασίες, ο Εργοτέλης κατέβασε τις μηχανές φτάνοντας στο τελικό 2-0.