Η ομάδα Κ17 του Πλατανιά ήταν ανταγωνιστική σε ακόμα ένα παιχνίδι, αλλά δεν κατάφερε να πάρει το θετικό αποτέλεσμα, απέναντι στην ΑΕΚ (1-2), στην πρωινή αναμέτρηση που έγινε στο Δημοτικό Στάδιο Αλικιανού.

Οι παίκτες του Γιάννη Λιουδάκη είχαν πολύ καλή παρουσία και προηγήθηκαν 1-0 στο ημίχρονο, με γκολ που πέτυχε ο Αναγνωστόπουλος, αξιοποιώντας σέντρα του Αργυρουδάκη.

Οι φιλοξενούμενοι ωστόσο με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο ανέτρεψαν την εις βάρος τους κατάσταση και πανηγύρισαν την 3η νίκη τους σε 4 ματς. Βέβαια για το 1-2 υπάρχουν φρικτά παράπονα από πλευράς Πλατανιά, αφού γίνεται λόγω για μη τήρηση του fair-play από την ΑΕΚ σε τραυματισμό παίκτη των “ερυθρόλευκων” που βρισκόταν στο έδαφος.

Η σύνθεση του Πλατανιά: Πενταράκης, Αργυρουδάκης, Γιακουμάκης, Σηφακάκης, Μαρουλάκης, Κατσαρός, Ντόι, Αναστασόπουλος, Κακαβελάκης, Σταυρουλάκης, Αναγνωστόπουλος.

Έπαιξαν και οι Κομισόπουλος, Στεφανίδης, Κουτσουπιάς, Μαράκης, Μαλανδράκης.