Ο Θανάσης Τοπούζης με γκολ στις καθυστερήσεις χάρισε την πολύτιμη εκτός έδρας νίκη στον Ερμή Ζωνιανών απέναντι στην ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ (1-0), που ηττήθηκε για πρώτη φορά στη Γ’ Εθνική.

Η ομάδα του Γιώργου Πετράκη συνεχίζει την εντυπωσιακή της πορεία και με 4 νίκες σε ισάριθμα ματς φιγουράρει στην κορυφή του 4ου ομίλου.

Το παιχνίδι ήταν δυνατό και δεν υπήρχαν οι μεγάλες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες.

5’ Σουτ του Γκουτσίδη από πλάγια θέση άουτ.
10’ Κόρνερ του Γκουτσίδη η μπάλα έφτασε στον Βεστάκη, που έκανε το γυριστό σουτ, που μπλόκαρε ο Κόλλιας.
19’ Μακρινό σουτ του Γκουτσίδη άουτ.
19’ Πλασέ του Τοπούζη ο Γεωργίου απέκρουσε σε κόρνερ.
38’ Σουτ του Ντεντάκη απέκρουσε ο Κόλλιας.
40’ Σουτ του Πασιαλή άουτ.
43’ Ο Σκουτέλης κέρδισε τις κόντρες και βρέθηκε σε θέση… βολής αλλά πλάσαρε άουτ.
48’ Ο Πασιαλής πρόλαβε τον Παληγεώργο και βγήκε στην πλάτη της άμυνας αλλά έγκαιρα ο Γεωργίου είχε βγει από την εστία του και απομάκρυνε
63’ Φάουλ του Πρωτογεράκη άουτ.
70’ Από ενέργεια του Παπαθανασίου το σουτ του Τσικουδάκη καταλήγει άουτ.
75’ Διαμαρτυρίες από πλευράς ΙΝΚΑ για χέρι του Ανυφαντάκη μέσα στην περιοχή.
83’ Φάουλ του Ανωγειανάκη ο Σεχολάρι με κεφαλιά στέλνει την μπάλα άουτ.
90’ Κόρνερ του Ανωγειανάκη κεφαλιά του Φαμπίνιο άουτ.
90+3’ Από αδράνεια στην άμυνα του ΙΝΚΑ ο Τοπούζης με πλασέ  από σέντρα του Σεχολάρι σκοράρει για το 0-1!

Διαιτητής: Κρασαγάκης (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Παπαδάκης-Μαυρουδής (Ηρακλείου)

ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ (Γιάννης Κατσούλης): Γεωργίου, Ταταράκης, Κομπογεννητάκης, Παληγεώργος, Γαλανίδης, Ντεντάκης, Ζντράβκοβιτς, Γιακουμάκης (54’ Τσικουδάκης), Γκουτσίδης, Παπαθανασίου (71’ Γωνιωτάκης), Βεστάκης.

Ερμής Ζωνιανών (Γιώργος Πετράκης): Κόλλιας, Κοζυράκης, Ανυφαντάκης, Ταβλαδωράκης, Γεωργούλης, Πρωτογεράκης, Πουλάκης (85’ Προβυδάκης), Φαμπίνιο, Πασιαλής (71’ Ανωγειανάκης), Σκουτέλης, Πασιαλής.