Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι το Ρέθυμνο Cretan Kings επέστρεψε στον δρόμο των επιτυχιών, επικρατώντας με 104-97 του Προμηθέα Πάτρας, στην παράταση.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν καλύτερα το παιχνίδι και προηγήθηκαν 6-14 (3’) και 32-44 (17’), αλλά το Ρέθυμνο στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να ανατρέψει την εις βάρος του κατάσταση και να προηγηθεί στο 29’ με 64-63. Στο 37’ η ομάδα του Τόνι Κωνσταντινίδη έφτασε τη διαφορά στο +7 (85-78), αλλά τελικά ο Προμηθέας… επέστρεψε και το ματς οδηγήθηκε στην παράταση. Εκεί οι γηπεδούχοι με επιμέρους σκορ 15-8 κατάφεραν να πάρουν τη νίκη και να διατηρήσουν το αήττητο στην έδρα τους.

Τα δεκάλεπτα: 23-29, 40-47, 64-65, 89-89 (κ.α) 104-97 (παρ.).

Ρέθυμνο Cretan Kings (Αντώνης Κωνσταντινίδης): Άρνολντ 21(1), Φιτζπάτρικ 16(2), Τάλτον 14(2), Γιαννόπουλος 17(3), Κράβιτς 20(10 ριμπάουντ), Κώττας 3, Ραζής, Χριστοδούλου 8, Καμπερίδης 4, Θεοδωρίδης, Ζάμπας 1, Έντουαρντς.

Προμηθέας Πατρών (Νίκος Βετούλας): Κλαρκ 27 (7), Κρόμα 10, Φαγέ 13 (1), Σαρικόπουλος 15, Μουρ 16(2), Γκίκας 3 (1), Πέτας 2, Γερομίχαλος 2, Γκράβας 9, Τσάμης.