«Συνήθεια που έγινε λατρεία» είναι ο… εύστοχος τίτλος που επέλεξε στην επίσημη ιστοσελίδα του ο ΣΦΠ Χανίων για το παιχνίδι με το Μαρκόπουλο, αφού και αυτό οδηγήθηκε σε πέμπτο σετ, με νικήτρια την ομάδα του Δήμου Μπουρμπάκη (3-2).

Αρκετός κόσμος σε ένα ακόμα ματς του ΣΦΠΧ στο κλειστό του ΕΑΚ Χανίων

Η νίκη για τον ΣΦΠΧ ήρθε με μεγάλη ανατροπή αφού οι φιλοξενούμενοι είχαν επικρατήσει στα δύο πρώτα σετ, με 19-25 και 20-25. Η Χανιώτικη ομάδα… επέστρεψε και με το ίδιο σκορ στα επόμενα δύο σετ (25-21) οδήγησε τον αγώνα και σε πέμπτο σετ, στο οποίο επικράτησε με 15-10.

Σ.Φ.Π.Χανιά: (Μπουρμπάκης Δ.) Μποτζολάκης, Στέφος, Παπαδόπουλος , Μπουρμπάκης Γ., Αλεξάκης, Γλυνιαδάκης, Χαραλαμπίδης (Λ), Πάτερος Γιώργος, Πάτερος Γιάννης, Μαρινάκης, Παπαγεωργίου, Κουτρουμπάκης, Μαρινάκης, Γρηγοράκης