Ένα από τα καλύτερα παιχνίδια της σεζόν είχαν την τύχη να παρακολουθήσουν όσοι βρέθηκαν στα Περιβόλια, με τον Πλατανιά να αναδεικνύεται ισόπαλος με 3-3 με τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Οι φιλοξενούμενοι του Γιάννη Πετράκη αιφνιδίασαν τους “ερυθρόλευκους” και βρέθηκαν μπροστά στο σκορ στο 11’ με 0-2, με γκολ των Κόντε και Τζημόπουλο, ενώ στη συνέχεια έφτασαν κοντά και σε τρίτο γκολ.

Ο Πλατανιάς… συνήλθε στη συνέχεια και μπόρεσε να φέρει το ματς στα ίσα πριν τη λήξη του ημιχρόνου με τους Γιακουμάκη (32’) και Κάργα (40’).

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Γιώργου Παράσχου μπήκαν δυνατά και έψαξαν την ολική ανατροπή, την οποία πέτυχαν στο 51’ με τον Σίγκνεβιτς, κι αφού δευτερόλεπτα νωρίτερα ο ΠΑΣ είχε δοκάρι.

Ο Κόντε με το δεύτερο γκολ του στο 58’ έφερε το ματς στο 3-3 και στη συνέχεια ο Σωτηρίου με εντυπωσιακές επεμβάσεις δεν επέτρεψε στον ΠΑΣ Γιάννινα να πετύχει κι αυτός την ανατροπή στο ματς και να φύγει με νίκη από τα Περιβόλια.

4’ Πάσα του Κόντε στον Ζάιρο, το διαγώνιο σουτ του οποίου μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Σωτηρίου.
8’ Φάουλ του Μενδρινού, κεφαλιά του Σίγκνεβιτς η μπάλα πάνω από την εστία του Πασχαλάκη.
9’ ΓΚΟΛ: Από προσπάθεια και γύρισμα του Ζάιρο ο Κόντε με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα (0-1).
11’ ΓΚΟΛ: Ο Ζάιρο και πάλι γίνεται δημιουργός και ο Τζημόπουλος “εκτελεστής” για το 0-2.
13’ Σουτ του Κόντε ο Σωτηρίου απέκρουσε σε κόρνερ.
15’ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά, από σέντρα του Στάθη η μπάλα έφτασε στον Μενδρινό, που έκανε το σουτ στην κίνηση και η μπάλα πέρασε για λίγο εκτός εστίας.
18’ Νέα καλή ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Από μπαλιά του Βιντάλ ο Ακόστα βγήκε απέναντι από τον Σωτηρίου, αλλά το πλασέ του κατέληξε άουτ.
26’ Εκτέλεση φάουλ του Βάντερσον, η μπάλα πέρασε απ’ όλους και ο Πασχαλάκης εντυπωσιακά απέκρουσε σε κόρνερ.
32’ ΓΚΟΛ: Φάουλ του Βάντερσον, κεφαλιά του Σίγκνεβιτς και ο Γιακουμάκης από κοντά με πλασέ μειώνει το σκορ (1-2).
40’ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά, σέντρα του Σίγκνεβιτς κεφαλιά του Μανούσου ο Πασχαλάκης απέκρουσε.
40’ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Μενδρινού ο Πασχαλάκης δεν μπόρεσε να αποκρούσει αποτελεσματικά και ο Κάργας με σουτ στην κίνηση ισοφαρίζει (2-2).
47’ Ο Πασχαλάκης αποκρούει το σουτ στην κίνηση του Σίγκνεβιτς.
51’ Κόρνερ του Ακόστα, κεφαλιά του Μπέριου η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.
51’ ΓΚΟΛ: Αφού δεν έγινε το 2-3 έγινε το 3-2! Ο Σίγκνεβιτς βγήκε στην αντεπίθεση, συνεργάστηκε με τον Στάθη κι έγινε ξανά κάτοχος της μπάλας για να τη στείλει στα δίχτυα με σουτ στην κίνηση.
56’ Σουτ του Ζάιρο απέκρουσε δύσκολα ο Σωτηρίου.
58’ ΓΚΟΛ: Από πάσα με το κεφάλι του Ζάιρο ο Κόντε με ασύλληπτο σουτ ισοφάρισε σε 3-3.
63’ Φάουλ του Βάντερσον, κεφαλιά του Σίγκνεβιτς και σουτ του Μανούσου, η μπάλα άουτ.
73’ Κόρνερ του Ακόστα από διώξιμο του Βάντερσον ο Ζάιρο έκανε το σουτ και ο Σωτηρίου πραγματοποίησε σπουδαία απόκρουση.
80’ Φάουλ του Βάντερσον ο Πασχαλάκης διώχνει με δυσκολία, στο σουτ στην κίνηση του Μανούσου η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ.
84’ Ενέργεια του Μαμπουλού και γύρισμα στον Κόντε, που πλασάρει στην κίνηση για να μπλοκάρει ο Σωτηρίου.
87’ Ο Σωτηρίου αρνείται το γκολ σε τετ-α-τετ με τον Μαμπουλού.
90+1’ Ο Σωτηρίου με εντυπωσιακή εκτίναξη αποκρούει με το ένα χέρι το σουτ του Καρανίκα.
90+3’ Μπαλιά του Κόντε στον Ζάιρο, που αποφεύγει τον Βάντερσον και σουτάρει για να αποκρούσει ο Σωτηρίου, στη συνέχεια το σουτ του Μαμπουλού σώζει στη γραμμή ο Μπανανά και μπλοκάρει ο Σωτηρίου!

Διαιτητής: Τσαμούρης (Πειραιά)
Βοηθοί: Κουρομπύλια (Δυτ. Αττικής)-Ζησιμόπουλος (Πειραιά)
4ος διαιτητής: Κορδολαίμης (Αν. Αττικής)

Κίτρινες κάρτες: Βιντάλ (14’), Μπανανά (45’), Μουνάφο (45+1’), Κοζορώνης (56’), Κούτρης (62’), Γιακουμάκης (86’)

Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Σωτηρίου, Στάθης, Κάργας, Μπανανά, Πριντέτα, Βάντερσον, Μουνάφο, Μενδρινός (72’ Μαραγκός), Μανούσος (86’ Γουνδουλάκης), Γιακουμάκης, Σίγκνεβιτς (81’ Γιορέντε).

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Πασχαλάκης, Καρανίκας, Μπέριος, Μιχαήλ, Κούτρης, Τζημόπουλος, Κοζορώνης (57’ Μαμπουλού), Ακόστα (86’ Κοροβέσης), Βιντάλ (62’ Γιάκος), Ζάιρο, Κόντε.