Με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, που έγινε στο Δημοτικό Στάδιο Αλικιανού, το πρωί του Σαββάτου, η ομάδα Κ20 του Πλατανιά ανέτρεψε την εις βάρος της κατάσταση, επικρατώντας 2-1 της Βέροιας.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 14’ με τον Μαυριά, σε μία από τις σπάνιες… επισκέψεις τους στην περιοχή του Κασωτάκη.

Η ομάδα του Νίκου Μαναρώλη στη συνέχεια πίεσε και έχασε αρκετές ευκαιρίες μέχρι τελικά να φτάσει στην ανατροπή με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά από παιδιά που έχουν υπογράψει επαγγελματικό συμβόλαιο. Ο Παπανικολάου στο 85’ ισοφάρισε και στο 88’ ο Σκουλουδάκης σημείωσε το τελικό 2-1. Στο 90’ αντίκρισε δεύτερη κίτρινη ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων Βενετικίδης.

Πλατανιάς (Νίκος Μαναρώλης): Κασωτάκης, Ουές, Μερόλι, Φούφλια, Λάμτσε (30’ Τσατσαρώνης), Ζίκο, Παπανικολάου, Μαθιουδάκης, Αντ. Αμαραντίδης (35’ Καμπόσος), Ρουσάκης (58’ Βαφιεάδης), Σκουλουδάκης.

Βέροια (Μπάμπης Σιαμόγλου): Βενετικίδης, Παντέλογλου (70’ Ιακωβίδης), Τσιότρας, Κουμπαρόμπουλος, Ράδης, Πέλκας, Δόρης, Νύκταρης (90+1’ Τερζής), Μαυριάς, Καραγιάννης, Ζιγκερίδης (80’ Τσουλχάι)