Οδυνηρή εντός έδρας ήττα για την ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ από τον Πανθηραϊκό με 0-2 στις Μουρνιές, που διατηρεί σε δύσκολη θέση τον εκπρόσωπο των Χανίων στη Γ’ Εθνική.

Η ομάδα του Γιάννη Κατσούλη είχε ένα ιδιαίτερα παραγωγικό παιχνίδι από άποψη ευκαιριών, ανάμεσα στις οποίες και δύο δοκάρια, αλλά δεν μπόρεσε να πάρει το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Οι φιλοξενούμενοι έχοντας ουσία στο παιχνίδι τους σκόραραν στο 65’ με τον Ζώνα και στην εκπνοή με τον ίδιο παίκτη.

Το ΙΝΚΑ έχει πολλά παράπονα από τον διαιτητή Μανδαλενάκη ζητώντας δύο πέναλτι, πάνω σε Καρβουνιάρη και Βεστάκη.

(στοιχεία από aeek-inka.gr)
10’ Σέντρα του Κορτσινίδη ο Βλαχάκης έστω και με δυσκολία διώχνει στη γραμμή.
13’ Σουτ του Γιόνδη διώχνει σε κόρνερ ο Βλαχάκης.
14’ Κόρνερ του Λαζαρίδη κεφαλιά του Περιάλη άουτ.
18’ Έντονες διαμαρτυρίες για πέναλτι πάνω στον Καρβουνιάρη.
25’ Σέντρα του Δημήτρη διώχνουν σωτήρια προ του Τσίτα οι αμυντικοί.
33’ Μεγάλη ευκαιρία με τον Ζωντό να αποκρούει την κεφαλιά του Τσίτα.
37’ Ωραία μπαλιά του Ντα Κόστα ο Τσίτας δεν μπορεί να βρει την μπάλα και να τη στείλει στα δίχτυα.
42’ Σουτ του Μυρθιανού βάζει σωτήρια την προβολή ο Βουρβαχάκης.
45’ Σουτ του Ντεντάκη η μπάλα στο πάνω μέρος του οριζόντιου δοκαριού.
52’ Καλή εκτέλεση φάουλ του Ντα Κόστα ο Σέχου για λίγο δεν μπορεί να βρει την μπάλα.
54’ Σουτ του Βεστάκη στη “ρίζα” του δοκαριού της εστίας του Ζωντού και στη συνέχεια ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων μπλοκάρει το σουτ του Κυτράκη.
56’ Σε σουτ του Παληγεώργου ο Λούκα παραλίγο να πετύχει αυτογκόλ.
63’ Από γύρισμα του Αρσενίεβιτς ο Βεστάκης δεν προλαβαίνει να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
65’ ΓΚΟΛ: Ο Ζώνας με κοντινό πλασέ ανοίγει το σκορ (0-1).
70’ Σουτ του Ντα Κόστα άουτ.
77’ Σουτ του Ζώνα μπλοκάρει ο Βλαχάκης.
90’ Κεφαλιά του Καρβουνιάρη μπλοκάρει ο Ζωντός.
90’ ΓΚΟΛ: Από πάσα του Κρίτσα ο Ζώνας με κοντινό πλασέ πετυχαίνει το 0-2.

Διαιτητής: Μανδαλενάκης (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Γαρεφαλάκης-Μαυραντωνάκης (Ηρακλείου)

ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ (Γιάννης Κατσούλης): Βλαχάκης, Παληγεώργος, Βουρβαχάκης, Καρβουνιάρης, Δημήτρης, Ντεντάκης (66’ Τσικουδάκης), Σέχου (85’ Γκουτσίδης), Αρσενίεβιτς, Κυτράκης, Ντα Κόστα, Τσίτας (46’ Βεστάκης).

Πανθηραϊκός (Μανώλης Παπαματθαιάκης): Ζωντός, Κορτσινίδης, Λουκά, Μπακάλης, Καλαγκάνης, Σαββίδης, Συνολάκης, Μυρθιανός (46’ Κρίτσας), Λαζαρίδης (62’ Ζώνας), Περιάλης, Γιόνδης (90’ Παπίτσας).