Εντός έδρας με την Κορωνίδα αγωνίζεται η πρωτοπόρος του ομίλου τίτλου της Α’ Κατηγορίας Χανίων Παλαιόχωρα, ενώ δύσκολη εκτός έδρας αποστολή με τη Σπάθα έχει ο Πανακρωτηριακός.
Η δράση συνεχίζεται το σαββατοκύριακο και στον όμιλο παραμονής, ενώ στη Β’ Κατηγορία υπάρχουν παιχνίδια και τη Μεγάλη Τετάρτη.
Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές:
Α’ Κατηγορία-Όμιλος Τίτλου (15η αγωνιστική)
Σάββατο 8 Απριλίου
(16:00)
Κρ. Αστέρας-Μινώταυρος στη Μ. Ελιά
Κουρκουμελάκης (Γαλάνης-Σινιοράκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Κ. Κανελάκης
Άρης Σ.-ΑΕ Κυδωνίας στη Σούδα
Κουκουράκης (Αναστασάκης-Μαρνέζος)
Παρατηρητής διαιτησίας: Γ. Χατζηδάκης
Σπάθα-Πανακρωτηριακός στο Κολυμπάρι
Κασσελάκης (Τσαπαρίδης-Αποστολάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Τριανταφύλλου
Κυριακή 9 Απριλίου
(16:00)
Αστέρας Μαν.-Απόλλων στον Αλικιανό
Π. Τσαγκαράκης (Μαρκετάκης-Βερυκάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Τριανταφύλλου
Παλαιόχωρα-Κορωνίδα στην Παλαιόχωρα
Αντωνίου (Αποστολάκης-Μπραουδάκη)
Παρατηρητής διαιτησίας: Γ. Χατζηδάκης
Α’ Κατηγορία Όμιλος Παραμονής-(15η αγωνιστική)
Σάββατο 8 Απριλίου
(16:00)
Κεραμειά-Ασπίδα στα Νεροκούρου
Γιουματζίδης (Αντωνίου-Μπραουδάκη)
Παρατηρητής διαιτησίας: Λεφάκης
Θύελλα Καλ.-Δόξα Παχ. στο Καστέλι
Ούτας (Κωσταμένα-Βερυκάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Αγγελάκης
ΔΑΑΟΧ-Ποσειδώνας Τσικ. στους Αγ. Αποστόλους
Μ. Κανελάκης (Χάμπας-Σαρικάκη)
Παρατηρητής διαιτησίας: Βασσάλος
Κυριακή 9 Απριλίου
(16:00)
Ποσειδών Κ.Ρ.-Ίκαρος Μ. στο Κολυμπάρι
Ούτας (Δαράκης-Μαραγκάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Βασσάλος
Ηρακλής Νερ.-Ροδωπού στα Νεροκούρου
Μ. Κανελάκης (Μαρνέζος-Μαραβελάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Γ. Τσαγκαράκης
Β’ Κατηγορία (24η αγωνιστική)
Σάββατο 8 Απριλίου
(16:00)
Άμιλλα-Τιτάν στον Πλατανιά
Μπερτάκης (Μαρκετάκης-Μπαντά)
Παρατηρητής διαιτησίας: Κουρκούνας
Κυριακή 9 Απριλίου
(10:30)
Δάφνη-ΑΠ Σούδας στον Εμπρόσνερο
Γιουματζίδης (Ντοβλιάτοβ-Μπραουδάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Καούκης
Κυριακή 9 Απριλίου
(16:00)
ΕΘΚ-Γρανίτης στα Καθιανά
Κουρκουμελάκης (Σινιοράκης-Γαλάνης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Κουρκούνας
Σφακιά-Φωστήρας στο Φραγκοκάστελο
Γιουματζίδης (Μπραουδάκης-Ντοβλιάτοβ)
Παρατηρητής διαιτησίας: Καούκης
Μεγάλη Τετάρτη 12 Απριλίου
(16:00)
Άπτερα-Τάλως στη Σούδα
Μπραουδάκη (Δαράκης-Βερυκάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Κ. Κανελάκης
Ιδομενέας-Χάλης στους Αγ. Αποστόλους
Π. Τσαγκαράκης (Τσαπαρίδης-Μαραγκάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Κουρκούνας
Νέος Ηρακλής-Παγχανιακός στα Νεροκούρου
Κουκουράκης (Μαρκετάκης-Μαραβελάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Γ. Χατζηδάκης