Το ντέρμπι τίτλου Πανακρωτηριακός-Παλαιόχωρα δεσπόζει στο πρόγραμμα της 16ης αγωνιστικής στην Α’ Κατηγορία Χανίων, με την Επιτροπή Διαιτησίας/ΕΠΣΧ να ορίζει διαιτητή τον Χρήστο Κασσελάκη.

Ματς με μεγάλο ενδιαφέρον υπάρχουν εκτός από τον όμιλο τίτλου και στον όμιλο παραμονής, ενώ για την 25η αγωνιστική της Β’ Κατηγορίας ο αγώνας που ξεχωρίζει είναι αυτός ανάμεσα σε Φωστήρα και ΕΘΚ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές:

Όμιλος Τίτλου

Σάββατο 22 Απριλίου (16:30)
Κορωνίδα-Κρ. Αστέρας στον Βάμο
Σινιοράκης (Δαράκης-Κολοκοτρώνης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Τριανταφύλλου

Μινώταυρος-Απόλλων στις Μουρνιές
Κουρκουμελάκης (Γαλάνης-Α. Χατζηδάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Δοκιμάκης

Σπάθα-Άρης Σούδας στο Κολυμπάρι
Κασσελάκης (Αναστασάκης-Μπραουδάκη)
Παρατηρητής διαιτησίας: Βασσάλος

ΑΕ Κυδωνίας-Αστέρας Μαν. στον Αλικιανό
Κουκουράκης (Καλφάκης-Τσιλίκας)
Παρατηρητής διαιτησίας: Αγγελάκης

Κυριακή 23 Απριλίου (16:30)
Πανακρωτηριακός-Παλαιόχωρα στα Καθιανά
Κασσελάκης (Καλφάκης-Μαρνέζος)
Παρατηρητής διαιτησίας: Α. Χατζηδάκης

Όμιλος Παραμονής

Σάββατο 22 Απριλίου (16:30)
Ποσειδών Τσικαλαριών-Θύελλα Καλάθενων στη Σούδα
Μ. Κανελάκης (Καντεράκη-Αποστολάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Γ. Χατζηδάκης

ΔΑΑΟΧ-Ηρακλής Νεροκούρου στους Αγ. Αποστόλους
Ντοκάκης (Κομισοπούλου-Βερυκάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Λέττας

Κυριακή 23 Απριλίου (16:30)
Ροδωπού-Ποσειδών Καμισιανών Ραπανιανών στο Κολυμπάρι
Ούτας (Μαρκετάκης-Αποστολάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Αγγελάκης

Ασπίδα-Ίκαρος Μ. στον Ναύσταθμο
Μ. Κανελάκης (Γαλάνης-Καντεράκη)
Παρατηρητής διαιτησίας: Καούκης

Δόξα Παχ.-Κεραμειά στη Μ. Ελιά
Κουρκουμελάκης (Μαραγκάκης-Τσαπαρίδης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Γ. Τσαγκαράκης

Β’ Κατηγορία
Σάββατο 22 Απριλίου
(16:30)

Τάλως-Τιτάν στον Ταυρωνίτη
Σφακιανάκης (Μπαντά-Μαραγκάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Καούκης

Φωστήρας-ΕΘΚ στα Νεροκούρου
Ούτας (Μαρκετάκης-Μαραβελάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Κουρκούνας

Γρανίτης-Άμιλλα στην Αγ. Μαρίνα
Μπερτάκης (Σαρικάκη-Χάμπας)
Παρατηρητής διαιτησίας: Λεφάκης

Κυριακή 23 Απριλίου
(10:30)

Χάλης-Νέος Ηρακλής στους Αγ. Αποστόλους
Τσαπαρίδης (Δαράκης-Κολοκοτρώνης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Κ. Κανελάκης

Παγχανιακός-Άπτερα στη Μ. Ελιά
Αντ. Μπραουδάκης (Α. Χατζηδάκης-Μ. Μπραουδάκη)
Παρατηρητής διαιτησίας: Τριανταφύλλου

(16:30)
ΑΠ Σούδας-Σφακιά στη Σούδα
Αναστασάκης (Βερυκάκης-Τσιλίκας)
Παρατηρητής διαιτησίας: Δοκιμάκης

Δάφνη-Αστέρας Χαλ. στον Εμπρόσνερο
Σφακιανάκης (Κωσταμένα-Μαραβελάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Κ. Κανελάκης

Ρεπό: Ιδομενέας